Güzellik

Vücut Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vücut Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler! Güneş bakımı cildi korumada ki en büyük etkenlerden biridir. Vücut D vitamini ihtiyacını doğal olarak güneşten sağlar. Fakat yararı olduğu gibi güneşin cilde zararları da vardır.

Uzun süreli güneşte kalmak ciltte yanıklara, kararmalara, kabarmalara, cilt hastalıklarına sebep olur. Bu yüzden cildimizi güneşten korumamız gerekir. En etkili yöntem güneş ışınlarının dik açıyla geldiği saatlerde güneşe çıkmamaktır.

Güneş Bakımı

Saat 12-1 arasında özellikle güneşten kaçınmalıyız. Daha sonra cildimizi güneş bakım ürünleriyle korumamız gereklidir. Güneş bakım ürünleri çok farklı formlarda satılmaktadır. Farklı markaların farklı serileri mevcuttur. Cilt sorunlarına ve tipine göre güneş bakım ürünleri üretilmiştir. Çok fazla ürünün piyasada satışta olması kafaları karıştırmaktadır.

Yaz aylarında cildimizin daha yanık tene ulaşmasını istiyorsanız özel ürünleri kullanmalısınız. Özellikle güneş bakım ürünlerinin fiyatlarında ciddi bir artış görmekteyiz. Güneş bakım ürünleri temel ihtiyaç sayılabilir. Buna rağmen artan fiyatları üzüntü oluşturmaktadır. Vücut güneş kremleri hakkında bilmemiz gerekenleri açıklayacağız. Losyon, sprey, yağ ürünleri de satıştadır. Fakat biz yazımızda kremlerden bahsedeceğiz.

Vücut Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler1
Vücut Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler1

Vücut Güneş Kremleri

Vücut güneş kremleri hakkında bilmemiz gerekenler şöyledir. Vücut güneş kremlerini tüm vücudunuz için uygulayabilirsiniz. En az 30 SPF koruması olmalıdır. 15 SPF ürünleri kullanmaktan kaçının. Güneş kremlerini marketlerde dahil olmak üzere online satış sitelerinden de temin edebilirsiniz. Eczanelerde ve kozmetik ürün dükkanlarında da satışı bulunmaktadır. Çok fazla yerli yabancı marka ülkemizde satıştadır. Fazlasıyla ürün olduğu için kendinize uygun olanı bulmak güçleşmektedir.

Ürünü daha önce kullanmış kişilere sormalısınız. Satış yapan kişiler aldatıcı bilgiler vermektedir. Tanıdığınız kişilerden öneri alın. Güneş bakım ürünleri gittikçe pahalı olmaya başlamıştır. Vücut güneş kremleri de geçen seneye oranla iki katı zamlanmış görünmektedir. Bütçenize en uygun olanı almaya çalışın. Yüksek fiyat yüksek koruma demek değildir.

Güneş kreminizi serin yerlerde muhafaza edin. Özellikle buz dolabının sebzelik bölmesini kullanabilirsiniz. Güneş kremlerinin ömrü en fazla bir yıl olmaktadır. Bu süre içinde kullanın. Süresini dolduran kremlerin etkisi bitmiş demektir. Güneşe çıkmadan yaklaşık 30 dakika önce vücudunuza sürün. Çok miktar kullanmak yüksek koruma demek değildir. Önerilen miktar kadarını kullanın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu