Sağlık

Damar Sertliği İçin Bitkisel Reçeteler

Damar Sertliği İçin Bitkisel Reçeteler Nelerdir? Damar sertliği beslenme düzeni, yaşlanma ve genetik etkiler ile ortaya çıkabilir. Damar sertliği için bitkisel reçeteler nedir? Damar sertliğine hangi bitkiler iyi gelir?

Damar sertliği için bitkisel reçeteler arasında neler var? Evde damar sertliği probleminizi çözmek için ne yapabilirsiniz? Her şeyden önce artık çözümü sağlamak üzere mutlaka beslenme düzenine dikkat etmek gerekir. Beslenmenin hem sağlıklı olması hem de iyileştirici etkisinin olmasına özen göstererek yaşamak gerekir. Damar sertliği sorunu olan bir kişi, sağlıklı yaşam için mutlaka artık beslenme düzenini ona göre ayarlamalıdır.

Domates Suyu

Kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiği bilinen domates, bitkisel çözüm olarak domates suyu haline getirilip karışım halinde tüketilmesi öneriliyor. Antioksidan etkisi sayesinde kalp ve damar hastalıkları riskinin minimuma düşmesi sağlanacaktır. Günde önerilen dozu aşmadan, 2 ile 30 mg arasında likopen alacak şekilde tüketimi önerilir. Bir bardak domates suyunda 3 mg likopen vardır. Likopen antioksidan etkisi ile kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır. Kalp ve damar hastalıklarına bitkisel çözüm dendiğinde akla likopen gelir. Domates suyunun 250 mg domates salçası için yaklaşık olarak 75 mg likopen olduğunu bilmelisiniz.

Damar Sertliği İçin Bitkisel Reçeteler
Damar Sertliği İçin Bitkisel Reçeteler

Soğan

Soğan tüketimi de damar sertliğine bitkisel çözüm önerileri arasında yer alıyor. Sebebi ise içinde bulunan kuersetin oluyor. LDL kolesterolün oksidatif hasara uğramasına engel olan bir maddedir. Damar sertliği riskini minimuma indirmesi söz konusudur. Soğanda büyük oranda vardır. Genel olarak kuersetin almak için günlük en az 35 mg önerilir. Soğan dışında içeriğinde yer alan; siyah çay, yeşil çay ya da elma olabiliyor. Bu durumda direkt olarak damar sertliğine bitkisel çözüm önerisi arasında yer alıyor.

Zerdeçal

Zerdeçalın etkin maddesi kurkimindir. Pıhtılaşmayı önleme etkisi vardır. Bunun için de düzenli olarak zerdeçal tüketimi önerilir. Damar sertliğinin önüne geçmek ve var olan sorunu çözmek açısından bitkisel çözüm önerisidir. Dilerseniz siz de bal ile karıştırıp tüketerek, bunu günlük hayatın rutini haline getirerek kısa süre içinde damar sertliği sorununu çözebilirsiniz. Damar sertliğine ne iyi gelir sorusunun yanıtı verilmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu