Teknoloji

Xiomi Mi Robot Vacuum Mop 2in1 Essentıal İncelemesi

Xiomi Mi Robot Vacuum Mop 2in1 Essentıal İncelemesi! Robot süpürgeler son zamanlarda pek çok evde yerini aldı. Özellikle küçük çocuğu ve evcil hayvanı olan aileler robot süpürgenin rahatlığından yararlanmak istiyor. Evlerin gündelik temizliğini oldukça kolaylaştıran robot süpürgeler pek çok fiyat aralığında pek çok marka ve modelde piyasada yer alıyor.

Xiomi Mi Robot Vacuum Mop 2in1 Essentıal İncelemesi! Bu yazımızda sizler için Xiomi Mi Robot Vacuum Mop 2in1 Essential modelini inceledik bu modelin nasıl kullanıldığını, sağladığı avantajları ve dezavantajları ele aldık.

Xiomi Mi Robot 2in1 Essential Nasıl Kullanılır?

Xiomi Robot 2in1 Essential robot süpürge nasıl kullanılır sorusu bu ürünü satın almak isteyenlerin kafasını kurcalayan önemli sorulardan biri. Xiomi Mi Robot 2in1 Essential robot süpürgenin kullanımı oldukça kolay. Telefonunuza kurduğunuz MiHome uygulaması sayesinde robot süpürgeye komut vererek odanın genel temizliğini ya da noktasal temizlik özelliklerini aktive etmek mümkün. Robot süpürge tek haznede hem süpürge hem de mop özelliklerini birleştirmiş. Robot süpürgeye takılan süpürme ve mop aparatları ile bu fonksiyonların kullanılması mümkün. Hazneye su doldurmadan ve süpürge aparatını kullanarak süpürge özelliği kullanılabiliyor. Mop özelliğinin kullanılabilmesi için ise hazneye duru su doldurulması ve mop aparatının takılması gerekiyor.

Xiomi Mi Robot 2in1 Essential Haznesi Nasıl Temizlenir?

Xiomi Mi Robot 2in1 Essential haznesi nasıl temizlenir konusunu pek çok tüketici merak ediyor. Haznenin temizliği oldukça kolay. Robot süpürgenin üst kısmında yer alan açma kapama düğmesine basıldıktan sonra hazne kapağı açılarak tankın çıkarılması gerekiyor. Daha sonra tank açılarak toz yahut kirli su hazneden boşaltılabiliyor. Ardından haznenin geri takılmasından önce cihazın ters çevrilerek süpürge ya da mop aparatının temizlenmesi gerekiyor. Süpürge ve mop aparatlarının düzenli aralıklarla değişmesi gerekiyor, bu aparatların kalan kullanım ömrü MiHome uygulamasından takip edilebiliyor.

Xıomı Mı Robot Vacuum Mop 2ın1 Essentıal İncelemesi
Xıomı Mı Robot Vacuum Mop 2ın1 Essentıal İncelemesi

Xiomi Mi Robot 2in1 Essential Modelinin Avantajları Neler?

Xiomi Mi Robot 2in1 Essential modeli avantajları ve dezavantajları bu modeli satın almayı düşünen tüketicilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Yazımızın bu kısmında bu modelin sağladığı avantajları sizler için inceledik.

Bu robot süpürge modeli hem süpürge hem de mop özelliklerine sahip. Bu sayede hem yerleri silme hem de süpürme işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Model, Xiomi robot süpürge modelleri içinde en temel olanı, bu nedenle fiyat aralığı diğer robot süpürgelere kıyasla oldukça hesaplı. Xiomi Mi Robot 2in1 Essential 2021 fiyat aralıkları ise döviz kuruna bağlı olarak dönem dönem değişebiliyor. Xiomi Mi Robot 2in1 Essential fiyat aralığı 2000-3000 Türk lirası arasında değişiyor. Fiyat/performans açısından oldukça tercih edilen bir model.

Xiomi Mi Robot 2in1 Essential robot süpürgenin değiştirilmesi gereken süpürge ve mop aparatlarının piyasadan temini oldukça kolay ve fiyatları uygun.

Robot süpürgenin çekiş gücü oldukça fazla, sessiz mod kullanılarak çalıştırıldığı zaman dahi en az normal bir süpürge kadar güçlü bir çekiş gücüne sahip.

Robot süpürgenin Xiomi Mi Robot 2in1 Essential şarj ömrü oldukça yeterli, şarjı azaldığında eğer cihaz temizliği bitirmediyse kendiliğinden şarj istasyonuna dönerek şarj olduktan sonra yeniden temizliğe dönme özelliğine sahip. Cihaz tek şarjda 150 metrekare alanı rahatlıkla temizleyebiliyor.

Xiomi Mi Robot 2in1 Essential Modelinin Dezavantajları Neler?

Bu modelin sağladığı avantajların yanı sıra bazı dezavantajları da var. Xiomi Mi Robot 2in1 Essential modelinin dezavantajları meselesi tüketicilerin kafasını karıştıran hususlardan bir tanesi.

Modelin haritalama hafızası yok. Bu nedenle uzaktan temizlik istenen odalara cihazın yönlendirilmesi için uzaktan komut verilmesi mümkün değil.

Cihaz toz haznesinin doluluk oranı ile ilgili bir uyarı yok, her temizlikten sonra temizlenmesi gerekiyor.

Akıllı haritalama özelliği bulunmadığı için şarj istasyonundan fazla uzaklaştığı takdirde kimi zaman geri dönmekte zorlanıyor.

Mop için su haznesi oldukça küçük, bu nedenle detaylı bir temizlik sağlayamıyor. Ancak su lekesi, ayak izi gibi yüzeysel kirlerin temizlenmesi için oldukça yeterli.

Cihazın yüzey tanıma özelliği yok, bu nedenle mop özelliği kullanırken halı ve kilimlerin kaldırılması gerekiyor. Kaldırılmaması halinde cihaz halı ve kilimlere takılarak halı ve kilimlere zarar verebiliyor.

Sonuç olarak tüm avantajları ve dezavantajları göz önüne alındığında Xiomi Mi Robot 2in1 Essential robot süpürge düşük fiyatlı robot süpürgeler arasında oldukça popüler ve tüketicilerin değerlendirmesi gereken bir model.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu