Eğitim

Almanya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir?

Almanya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Almanya fırsatlarla dolu bir ülke. Avrupa’nın ana ekonomilerinden biri olarak, kariyerinden yararlanmak isteyen herkes için harika bir yerdir.

Almanya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Alman kurumları dünyanın en prestijli kurumları arasında yer aldığından, Almanya yurtdışında okumak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Peki, Almanya’daki en popüler üniversiteler hangileri? İşte o okullar…

Ludwig-Maximilians-Universität München

Almanya’daki en popüler üniversiteler arasındadır. Münih’in kalbinde yer alan Ludwig-Maximilians-Universität München Avrupa’nın önde gelen akademik ve araştırma kurumlarından biri olarak tanınmaktadır. 1472 senesinde kurulmuş olan okul, ortalama 550 senelik bir geçmişe sahiptir. O zamandan beri LMU, kurumu dünyayı değiştiren fikirlerin ön saflarında bırakarak gezegenin her yerinden araştırmacıları kendine çekmiştir.

Almanya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir
Almanya’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir

Münih Teknik Üniversitesi

TUM olarak da bilinen Münih Teknik Üniversitesi 1868 yılında Kral II. Ludwing tarafından kurulmuştur. Üniversite, kuruluşundan bu yana Doğa Bilimleri ve Mühendislik alanlarına ağırlık vererek STEM alanlarındaki derslerde uzmanlaşmıştır. TUM bugüne kadar bu alanlarda önemli bir rol oynamaktadır. Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Fizik ve Astronomi dersleri gezegendeki ilk 30 arasındadır. Münih Teknik Üniversitesi’nin özellikleri aynı kalsa da kuruluşundan bu yana çok şey değişti. Ana değişiklikler arasında üniversitenin büyüklüğü ve prestiji yer alıyor.

Heidelberg Üniversitesi

Almanya’daki en iyi üniversiteler listesindedir. 1386 senesinde kurulan okul, 630 yılı aşkın zamandır Almanya’nın en eski üniversitesidir. Tam da bu nedenle, ülke tarihinin birçok müdahalesine maruz kaldı. Örneğin, Nazi yönetimi sırasında üniversite, ırksal veya siyasi nedenlerle profesörlerinin neredeyse %30’unu kaybetti. Üniversite ancak 2. Dünya Savaşı’nın bitiminden sonra yeniden genişleyebildi. Kurum bugün İnsan Bilimleri, Hukuk, Sosyal ve Davranış Bilimleri, Yaşam Bilimleri, Tıp ve Doğa Bilimleri olmak üzere on iki fakülteden oluşan bir yapıya sahiptir.

Berlin Üniversitesi

Okul, Almanya’nın başkentindeki dört üniversite arasında en büyüğüdür. 100 yıldan daha kısa bir süre önce, 1948’de kurulmuş olmasına rağmen, FU-Berlin, ülkedeki ve kıta Avrupa’sındaki ana eğitim kurumlarından biri olarak kabul edilmektedir. Berlin Üniversitesi’nin temel özelliklerinden biri, moderniteye olan ilgisidir. Kurumun yürüttüğü araştırma, genç bilim insanlarını ve ayrıca uluslararası iş birliklerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu