Dekorasyon

Bahardan Yazın Hazırlığına Başlayan Dekorasyon Çalışması!

Bahardan Yazın Hazırlığına Başlayan Dekorasyon Çalışması! Kış aylarının soğuk yapısından sonra gelen ilkbahar ayları, insanlara bir yanda motivasyon sağlarken diğer yanda da yaşam enerjisi getirmektedir. Mayıs ayının girmesi ile beraber tabiatın kış uykusundan uyanarak canlanması, insanın ruhuna işlemektedir.

Bahardan Yazın Hazırlığına Başlayan Dekorasyon Çalışması! Havaların ısınması sürecine girmesini hisseden insanlar, cemrelerin düşüşlerini tamamlaması ile gözlerini yaza doğru dikmektedir. Yaz aylarının sıcak yapısını hissetmeye başlayan insanlar da, pencerelerini açma dürtüsüne sahip olmaktadır. Baharın taze kokusunun evlerinin içine girmesini sağlamak maksadıyla açılan pencereler sıklıkla gözlemlenmektedir.

Ağaçların filizlenmesi ile çiçeklerin açmasının gözlemlenmesi, yaşam enerjilerinin artmasına katkı sunmaktadır. Yaşam enerjisini arttıran güzel dekorasyon fikirleri de, insanların kullanımına sunulmaktadır. İlkbaharın gelişi ile birlikte canlanan doğal ortam, havaların ısınma derecelerinin artması hissini uyandırarak insanlarda psikolojik bir etki bırakmaktadır. Daha yaza başlamadan enerjinin eve yansıtıla bileceği dekorasyon fikirleri, insanların kullanımını beklemektedir.

Bahardan Yazın Hazırlığına Başlayan Dekorasyon Çalışması!
Bahardan Yazın Hazırlığına Başlayan Dekorasyon Çalışması!

Hafifliğin Yaşam Alanını Sarması

Mevsim geçişleri ve değişiklikleri, insanları derinden etkilemektedir. Gerek sağlık gerekse de psikolojik olarak etkilenen insanlar, bu değişiklikleri yaşam alanlarına yapacakları dokunuşlarla değiştirmeyi beklemektedir. İlkbahar geldiğinde insanların kışın kasvetli ve ağır ortamından kurtulmaları için hafif özelliklere yönelmeleri gerekmektedir. Kıyafet olarak kalın özelliği bulunan yapıları terk eden insanlar, kullandıkları kalın yorgan ve battaniyeleri de terk etmektedir. Hafif yapılı ve açık tondaki tekstil ürünleri özellikle tercih edilmektedir. Pikelerden kırlentlere kadar hem minimal hem de ferahlatıcı objeler, yaşam alanının odak noktasını oluşturmaktadır. Hafif kıyafetlerden hafif örtünme araçlarına kadar her şey, hafif versiyonları ile değiştirilmektedir.

Sevgi Merkezli Dekorasyon

İlkbahar, doğa başta olmak üzere hemen her şeyi kıpır kıpır yapan bir özelliğe sahip bulunmaktadır. İnsanın içi kıpır kıpır sevgi ve aşk dolu olarak canlandırmaktadır. Bu noktadan hareketle insanlar, yaşam alanının ayrıntısını sevgi olarak bulabilmektedir. Doğal ve canlı görünümlü taze çiçekler ile döşenen yaşam alanı, içindekilere sevgiyi yansıtmaktadır. Çiçek desenli güzel çerçevelerin süslediği hatıra fotoğraflarını yaşam alanına asmak, sevginin canlanmasını ve perçinlenmesini sağlamaktadır. İnsan ruhunu okşayan ve iyi gelen kokulu mumlar eşliğinde canlanan hatıralara, sevilen objelerin eşlik etmesi sağlanarak sevgi ortamı yeniden tesis edilebilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu