Burçlar

Başak Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Başak Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri Nelerdir? Zodyak’ın 6. burcu olan Başak burcu, değişken burçlardan biridir. Başak burcu Merkür tarafından yönetilir. Merkür gezegeni, zihni, iletişimi, akılcılığı, rasyonelliği temsil eder. Başak burçları gözlem yapmayı seven burçlardır. Genellikle etraflarındaki insanları ve olayları anlamak için izlemeyi, gözlem yapmayı tercih ederler.

Başak Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri Nelerdir? Başak burçları özellikle kariyerlerinde çok başarılı insanlardır. Başaklar hangi işte çalışırlarsa çalışsınlar, çalıştıkları ortamı ve işi sahiplenirler. Bu yüzden her işte başarılı olurlar. Başaklar, sadece iş ve kariyerlerini değil, çevrelerini, arkadaşlarını ve ailelerini de sahiplenirler. Sevdikleri herkese annelik içgüdüsüyle yaklaşırlar.

Başak Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri
Başak Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Başak Burcu Olumlu Özellikleri

Başaklar oldukça mütevazı insanlardır. Her ortamda sadeliği ve güvenilir olmayı tercih ederler. Yakın olmadıkları insanlara bile karşılıksız iyiliklerde bulunurlar. Onlar herkesin en iyi durumda olmasını isterler, kıskanç değillerdir. Başkalarına iyilik yaparken kendi menfaatlerini düşünmezler. Bu yüzden çoğu kez suiistimal edilirler. Başaklar yaşadıkları eve oldukça önem verirler. Evlerini, kendilerini güvende hissedecekleri bir ortama dönüştürürler. Oldukça düzenli ve titiz olan Başaklar, evlerine sadece çok sevdikleri ve çok güvendikleri insanları davet ederler.

Başak Burcu Olumsuz Özellikleri

Başakların en olumsuz özelliklerinden biri fazla alçakgönüllü olmalarıdır. Alçakgönüllü olmaları nedeniyle, hak ettikleri değer takdir edilmeyebilir. Başaklar dışarıdan bakıldığında içe dönük insanlarmış gibi görünebilirler. Bu durum onların utangaç olmalarından kaynaklanır. Başaklar kendilerine yakın olan insanlarla birlikteyken son derece sosyal ve rahattırlar. Başakların olumsuz özelliklerinden biri, geleneklere bağlı olmalarıdır. Yeniliklere ve değişimlere kapalıdırlar. Kendilerini korumak için geleneklere tutunurlar. Risk almaktan hoşlanmazlar.

Başak Burcunun Uyumlu Olduğu Burçlar

Toprak burçlarından biri olan Başak burcu, hayatında güvenliği sağlamaya çalışır. Maddi değerlere, birikim yapmaya, iş, kariyer, ev almak gibi konulara önem verir. Kendini ve ailesini güvence altına almak en büyük arzusudur. Başaklar oldukça güvenilir insanlardır. Verdikleri sözleri unutmazlar, sözlerine sadıktırlar. Başakların diğer insanlarda aradıkları en önemli özellik de güvendir. Güvenilir olmadığını düşündükleri insanlarla anlaşamazlar. Güvendikleri insanlara âşık olabilirler. Başakların en uyumlu olduğu burçlar, Boğa ve Oğlak burçlarıdır. Çünkü Boğa ve Oğlak burçları da, tıpkı Başak burçları gibi maddi güç elde ederek kendilerini güvence altına almaya çalışırlar. Başaklar su grubu burçlarıyla da oldukça uyumludurlar. Su grubu burçlarıyla mutlu bir aile kurabilirler.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu