Diyet

Bir Haftada 7-8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bir haftada 7-8 kilo verdiren diyet listesinde neler var? ‘Nasıl hızlı kilo verilir’ ve ‘Hızlı kilo verdiren yiyecekler’ kilo problemi olan kişilerin arama motorundan yaptığı başlıca aramalar arasındadır. Ancak hiçbir yiyeceğin mucizevi bir şekilde zayıflatmayacağı ve hiçbir diyet listesinin de bir haftada 7-8 kilo vaat edemeyeceği bilinmelidir. İşte merak edilen detaylar yazımızda yer almaktadır.

Bir Haftada 7-8 Kilo Verdiren Diyet Listesinde neler var? Kilo problemi yaşayan kişiler her ne kadar hızlı kilo vermek isteseler de, hızlı kilo kaybetmek sağlıklı değildir. Kilo problemi, asırlardır insan hayatında var olmaktadır. Kimileri fazla kilodan şikayet ederken, kimileri kilo alamamaktan muzdariptir. Ancak fazla kiloların insan fizyolojik ve psikolojik sağlığını olumsuz yönde etkilediği bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle de, dengeli ve sağlıklı beslenmek, spor yapmak gerekmektedir. Doğru bir beslenme programı ve egzersiz desteği ile fazla kilo problemi zamanla ortadan kalkmaktadır. İşte konuyla ilgili merak edilenler yazımızda yer almaktadır.

Bir Haftada 7-8 Kilo Verdiren Diyet Listesi
Bir Haftada 7-8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Haftada 7-8 Kilo Vadeden Şok Diyetler

Şok diyetler, bilindiği üzere kısa zamanda fazla kilo vermeyi vaat etmektedir. Haftada 7-8 kilo vermek, kilo fazlası olan hemen herkesin hayalidir. Bir hafta içerisinde 7-8 kilo olmasa da, 4-5 kilo vermeyi vaat eden şok diyet listeleri bulunmaktadır. Ancak bu listeler, sağlıklı olmamakla birlikte yağ dokusundan değil, kas dokusundan kaybettirmektedir. Bu da istenilen bedene bu diyetlerle kavuşulamayacağı anlamına gelmektedir.

Hızlı Kilo Vermek

Şok diyet yapmadan, kilo verme sürecini hızlandırmak mümkün müdür? Elbette mümkündür. Kilo verme sürecini hızlandırmak için biraz fedakarlık gerekmektedir. Yalnızca vücudun günlük ihtiyacı olan miktar kadar karbonhidrat tüketmek, beslenme programında daha çok protein ve sebzelere yer vermek, sağlıklı bir şekilde daha hızlı kilo kaybetmeniz için yapabileceğiniz şeyler arasındadır. Spora daha çok ağırlık vermek, yeşil çay tüketmek, abur cuburların tamamından uzak durmak da son derece faydalı olacaktır. Haftada 7-8 kilo verdiren diyetler yerine sağlıklı bir program oluşturmalı, gerekiyorsa diyetisyen desteği almalısınız. Böylelikle, fazla kilolarınızdan zaman içerisinde kurtulabilir, sağlığınızı daha da iyileştirebilir ve sonucunda elde ettiğiniz görüntüden daha çok memnun kalabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu