Sağlık

ByPass Sonrası Ereksiyon Probleminde Ne Yapılmalı?

ByPass Sonrası Ereksiyon Probleminde Ne Yapılmalı? Uzmanlara göre sağlıklı şekilde geçirilecek olan cinsel hayat, kalp hastaları üzerinde hayat kalitesinin en önemli göstergeleri arasındadır. Peki ByPass Sonrası Ereksiyon Problemi görülen kişiler ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeli? İşte konuyla ilgili merak edilen detayları ele aldık.

ByPass Sonrası Ereksiyon Probleminde Ne Yapılmalı? Bunun yanında cinsellik kalp hastalarının doktorlarıyla danışmasından kaçındığı konular arasında yer almaktadır. Bununla beraber hastaları cinsel aktivitenin bu zaman içerisinde öldüreceği endişesini taşımaktadır. Bununla beraber hastalığı doktoru aracılığı ile beraber yakından takip edilecek olan ve şiddetli yakınmaları bulunmayan hastalar üzerinde cinsel aktivite, kalp krizi risk durumlarını günlük hayattaki pek çok aktiviteden daha fazla yükseltmemektedir.

ByPass Sonrası Ereksiyon Probleminde Ne Yapılmalı
ByPass Sonrası Ereksiyon Probleminde Ne Yapılmalı

ByPass Sonrası Ereksiyon Problemi

Uzmanlar koroner by pass ameliyatı sonrası hastaların göğüs duçarı bölgesinde yara yeri tam olarak iyileşmesi durumunda, doktor onayı ile beraber altı ile sekiz hafta içinde cinsel aktivite yapabilmektedir. Kalp hastalığı bulunan insanlar cinsel aktivite konusunda ana meselelerden bir tanesi hastanın güvenliğidir. Çoğu hasta cinsel aktivite esnasında kalp krizi endişesi taşımaktadır. Doktoru tarafından düzenlenmiş ve şiddetli yakınması bulunmayan bir hastada cinsel aktivite esnasında kalp krizi riski konusunda artış son derece mütevazi boyutlarda yer almaktadır. Hastanın toplam riski son derece düşüktür. Bypass cinsel aktivite sorunu pek çok faktörden dolayı insanlara göre değişmektedir.

Uygulamadan Sonra İlişkiye Girilebilir Mi?

Kalp hastalarının büyük bölümünü koroner arter hastaları oluşturmaktadır. Kalp krizi geçirdikten yaklaşık olarak bir hafta sonra hafif ya da orta dereceli egzersizler yapılarak şikayeti bulunmaya hastalar cinsel aktiviteye tekrar başlamaktadır. Stent sonrası hasta üzerinde komplikasyon gelişmediyse ve kalp üzerinde tıkalı damar bulunmaması durumunda birkaç gün içinde, koroner by pass ameliyatı sonrası göğüs duvarı üzerinde yara yeri tam olarak iyileşmesi durumunda altı ile sekiz hafta içinde cinsel aktiviteye dönebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu