Güzellik

Cildim Çok Yağlı, Ne Yapmam Gerekir?

Cildim Çok Yağlı, Ne Yapmam Gerekir? Sağlıklı bir cilt görünümü elde etmede yağlı ciltler ve kuru ciltler biraz zorlanır. Yağlı ciltlerin kişileri rahatsız eden bu görüntüden sağlıklı bir şekilde kurtulması gerekir.

Cildim Çok Yağlı, Ne Yapmam Gerekir? diyenlerdenseniz yazımızı okumalısınız. Cilt yağlanma nedenleri, nasıl önlenir gibi bir çok merak edileni sizler için ele aldık.

Cilt Yağlanmasının Nedenleri

Ergenlik döneminden itibaren pek çok kişi cildim çok yağlı, ne yapmam gerekir sorusunu yöneltir. Ergenlik dönemi ile birlikte kişilerde hormonal bir takım değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler ile birlikte de ciltte yağlanma oluşur. Cildin yağlanmasının en önemli sonucu ise sivilcelerdir. Ergenlik döneminin bitimi ile birlikte cildin de normale dönmesi gerekir. Ancak kimi zaman insanlar yağlı cilt sorunları ile uğraşmaya devam eder. Bu durumda da cildi kurutmadan bu fazla yağ görüntüsünün önlenmesi gerekir.

  • Çevresel kirliliklere fazla maruz kalmak cilt yağlanmasına neden olur.
  • Makyaj kalıntılarının yüzde fazla kalması ve iyi bir şekilde temizlenmesi cildi yağlandırır.
  • Uykusuzluk cilt yağlanmasının nedenleri arasında son derece önemlidir. Cildin yağlanmasında uyku düzeninin yeterince olmaması önemli bir etmendir.
  • Uykusuzluk gibi stres nedeni ile de cilt yağlanması kişilerin sıklıkla karşısına çıkar.
Cildim Çok Yağlı, Ne Yapmam Gerekir
Cildim Çok Yağlı, Ne Yapmam Gerekir

Yağlı Cilt Sorunları

Cildin yağlı olması öncelikli olarak dışarıdan bakıldığında oldukça kötü bir görüntü oluşturur. Yağlı bir cilt yeterince temizlenmemiş imajı verir. Ayrıca cildi yağlı olanlar sık bir şekilde sivilce ve siyah noktalar ile karşı karşıya gelir. İlerleyen yaşlarda gözenekler belirlenir. Hatta yaşlılık döneminde gözeneklerin büyümesi ve cildin sarkması gibi sorunlar yağlı cilde sahip insanların sık karşılaştığı olumsuzluklar arasındadır.

Yağlı Cilt İçin Çözümler

Yağlı cilde sahip olanlar öncelikli olarak cildini kurutmadan çözüm arayışı içerisinde olmalıdır. Cildi nemlendirmemek yağlı cilt için çözümler arasında yer almaz. Bunun yerine az yağlı nemlendiriciler kullanmak gerekir. Ayrıca jel temizleyiciler kullanmak da yağlı cilde sahip kişilere fayda sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu