Anne-Bebek

Çocuklarınızı Obeziteye Karşı Korumanın 10 Yolu

Çocuklarınızı Obeziteye Karşı Korumanın 10 Yolu Nedir? Anne ve babalar çocuklarını yetiştirirken obezite sorununa karşı da mücadele ederek yetiştirmek zorundular. Günümüzde oldukça yaygın olan obeziteden çocuklarınızı korumak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İşte detaylar..

Çocuklarınızı Obeziteye Karşı Korumanın 10 Yolu Nedir? Çocuklarımız her zaman değerli varlıklardır. Onların sağlıklı gelişmesi için önlem alınması gerekir. Günümüzde çocuklarda görülen önemli sağlık sorunları obezite ve Sebanter olarak adlandırılmıştır. Çocuklarınızı Obeziteye karşı bilinçlendirmenin 10 kuralı çocukların daha iyi ve sağlıklı olması yolunda ilk adımdır.

Çocuklarınızı Obeziteye Karşı Korumanın 10 Yolu
Çocuklarınızı Obeziteye Karşı Korumanın 10 Yolu

Çocuklarınızı Obeziteye ve Sebantere Karşı Bilinçlendirmenin 10 Kuralı

Çocuklarınızı saha oyunlarında sıkı kurallar eşliğinde oynatmayın. Sıranın kendisine gelmesini beklerken yarım saati geçer. Çocuğunuzu her hangi bir spora yazdırdığınız zaman belirli süre vardır. Bu sürenin hepsini aktif olarak geçirmesi çok iyidir.   Çocuğunuzla siz de spor edin. Oyun eşliğinde onunla form tutmayı alışkanlık haline getirin. Çocuklarınızı kanepeden ve koltuklardan uzak tutmalısınız. Yaşamlarını sadece televizyon izleyerek geçirmemelidirler. Eğitici programlardan sadece bir tanesini izlemek çocuğunuza yeterli gelecektir. Çocuklarınızla evde Dance Dance Revolution tempolu dans ile oyunlar oynamasını sağlayın. 10 ve 13 yaşında çocuklar üzerinde başarılı etkileri saptanmıştır. Çocuklarınızı abur cubur ile ödüllendirmeyin. Başarılı bir iş yaptığında onlara sağlıklı yiyecekler sunun. Çocukları bilmedikleri konular hakkında fikir sahibi olmadıklarını hatırlayın. Futbol oynarken ona topa nasıl vurması gerektiğini siz de gösterin. Oyun oynarken çocuklarınıza hataları ile yüzleşmeleri gerektiğini belirtin. Zamanla iyi olacaklarını belirtmeniz onların tekrar denemelerini sağlar. Hareketlendirir. Çocuklarınızı zaman zaman kendi arkadaşları ile olacağı aktivitelere sokmalısınız. Enerjilerini o zaman daha çok yakıyorlar. Çocuklarınızı takım oyunlarına girme konusunda teşvik edin. Basketbol gibi takım oyunlarında çocuklarınız hep birlikte aktiviteye katılırlar. Çocuklarınızın her zaman başarılı olacağını bilin ve destekleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu