Moda

Dünyanın En Ünlü Modacıları ve Moda Tasarımcıları!

Dünyanın En Ünlü Modacıları ve Moda Tasarımcıları! Her yeni sezonda vitrinleri süsleyen yepyeni koleksiyonların arkasında bu başyapıtların tasarımcıları moda tasarımcıları yer almaktadır.

Dünyanın En Ünlü Modacıları ve Moda Tasarımcıları! Moda tarihine adını altın harflerle yazdırmış bazı dünyaca ünlü modacılar vardır. İşte dünyaya iz bırakan modacılar yazımızda..

Agatha Ruiz De La Prada

İspanya’nın ünlü modacılarından Prada, oluşturduğu koleksiyonlarında genellikle renkli, çocuksu, doğadan objelere sıkça yer vermektedir. Prada‘nın tasarladığı kıyafet ve çantalar geniş hayran kitlesine sahiptir.

Christian Dior

Fransız tasarımcı Christian Dior, dünyanın en büyük moda evlerinden Dior Moda Evi’nin kurucusudur. Dior, ilk koleksiyonunu 1947 yılında tasarlayarak bu koleksiyonuna Corolle, taç yaprakları ismini koymuştur. Dior ölümünden sonra bile erkek ve kadın giyiminin yanında kozmetik modasına da yön vermiştir.

Christian Louboutin

Fransız ayakkabı tasarımcısı Louboutin, 1991 yılında topuklu ayakkabı üretimine başlamıştır. Louboutin’in başarılı kariyeri kırmızı tabanlı topuklu ayakkabılar ile başlamıştır. Kırmızı tabanlı ayakkabıların patentini alan Christian Louboutin, stilettoların da aynı yıl içinde moda olmasını sağlamıştır.

Coco Chanel

Chanel, ilk dükkanını şapka üzerine açmıştır. Chanel, daha erkeksi olan feminenliği ön plana çıkararak tüm dünyada bir kült halini almıştır. Ayrıca Chanel, moda ile ilgili sözleri ile de meşhurdur.

Dünyanın En Ünlü Modacıları ve Moda Tasarımcıları!
Dünyanın En Ünlü Modacıları ve Moda Tasarımcıları!

Michael David Kors

Amerikalı moda tasarımcısı David Kors’un asıl ilgi alanı kadın spor giyimdir. Hem kadınlar hem de erkekler için giyim, aksesuar, saat, ayakkabı, mücevher ve parfüm satan Michael Kors markasının onursal başkanı ve baş-kreatif direktörlüğünü yapmaktadır.

Pierre Cardin

İtalyan asıllı Fransız modacı Pierre Cardin‘in giyim ve modaya olan ilgisi çocuk yaşlarda başlayıp, bir terzi yanında dikiş öğrenmeye başlamıştır. 1947-1950 yılları arası Christian Dior‘un yanında kendini yetiştiren Pierre Cardin, haute couture akımını kendi adına açtığı mağazasında geliştirmiştir.

Valentino Garavani

İtalya’da dünyaya gelen Garavani, 1959 yılında Paris’te moda evi açmış ve kendi moda hayatına başlamıştır. Valentino Garavani, İtalya’da haute couture tasarımcısı olarak öne çıkarak kendini İtalya’da ispatlamıştır. 1989’da ise ilk kez Haute Couture isimli Paris koleksiyonunu moda takipçilerine sunmuştur. Ünlü İtalyan giyim markası Valentino‘nun sahibidir.

Yves Saint Laurent

Laurent, 18 yaşlarındayken katıldığı yarışmayla Dior‘un ilgisini çekmiş ve böylece tasarım yolculuğu başlamıştır. Christian Dior‘un markasında staj yapmaya başlayan Laurent, Christian Dior‘un ölümünden sonra üç yıl boyunca markanın baş tasarımcısı olmuştur. Yves Saint Laurent, tasarladığı kloş etek ceket takımlarına koleksiyonunda yer vererek ünlü bir isim olacağının sinyallerini verdi. Daha sonra Laurent, süveterlerle, maskülen takımlarla ve safari ceketlerle kadın giyimini bambaşka bir noktaya getirmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu