Dekorasyon

Egzotik Ev Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir?

Egzotik Ev Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir? Egzotik ev dekorasyonu fikirleri çok kişi tarafından benimsenen bir tarzdır. Mekanda insanı adeta eski zamanlara götüren egzotik dekorlar, günümüzde modern biçimde yeniden yorumlanıyor.

Egzotik Ev Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir? Kilimler, danteller, yöresel kumaşlar ile ekonomik çizgiler sunan egzotik dekorasyon son zamanların gözdesi. Egzotik ürünlerin ekonomik olarak bütçeyi zorlamaması da bu dizaynlara ilgiyi arttırıyor. Bu nedenle yaşam alanında doğal bir dokunuş yapmak isteyenler, evlerde egzotik stil nasıl elde edilir şeklinde araştırma yapabilirler.

Yeşil Yapraklı Bitkiler Kullanın

Adı üzerinde mekanda egzotik bir hava yaratmaya çalışacağız. Bu da geniş ve iğneli yapraklı bitkilerle çok daha kolay oluyor. Canlı renklerin baskın olduğu mekanlarda geniş yapraklı yeşil bitkilerle egzotik atmosfer tamamlanıyor. Odanın bir köşesinde oluşturulacak yeşil bitki köşesi, yöresel kilimler, canlı renklere sahip koltuk takımları ve doğal ahşap bir orta sehpa ile uyumlu olacaktır. Bu tasarım, koltuklara atılacak etnik desenlere sahip yastıklarla hareketlendirilebilir.

Egzotik Ev Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir
Egzotik Ev Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir

Egzotik Dizaynda Hasır Eşya Kullanın

Hasır, egzotik bir üründür. Yöresel pazarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz hasır malzemelerle egzotik dekorlarınızı tamamlayabilirsiniz. Balkonda hasır asmalı salıncak modelleri kullanabilir, oturma odanızda yeşil bitkilerinizin arasına hasır abajur modeli yerleştirebilirsiniz. Mutfaklarda hasır tabure modelleri de masa takımlarının arasında egzotik bir etki yaratacaktır. Dar yatak odalarında hasır kapaklı minimal giysi dolabı da oldukça estetik durmaktadır.

Evlerde Egzotik Hava Estirecek Ürünler

Tropikal desenli, çiçekli perdeler ve hasır eşyalar ile cam bir masa bir arada mutfakta egzotik bir ortam yaratacaktır. Dar bir mutfakta tezgah altında kapak yerine çiçekli perdeler kullanılabilir. Kilim ya da yöresel döşemeli sedirler, egzotik tasarımın en gözde parçalarıdır. Bambu ve son derece doğal dolaplar, bambu halılar, duvar kağıtları, pullu yastıklar da egzotik ürünlerdir. Yöresel ve kültürel dokulara sahip, çeşitli ülkelerden getirtilmiş, ülkeye has dekor ürünleri country gibi sade tasarımlarla kullanılarak eklektik stil elde edilebilir.

Balmumundan yapılmış mumlarla bir köşe ve tütsü dekoru yaratabilirsiniz. Geniş ve büyük yastıklarla yaratacağınız oturma köşesinin etrafında etnik dekor ürünleri ile görsel ve çok renkli bir alan hazırlayabilirsiniz. Egzotik dokunuşları çok çeşitli seçeneklerle duvar galerisi olarak yapabileceğinizi de unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu