Güzellik

Evde Peeling Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Evde Peeling Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir? Yüzünüzde uygulayacağınız yüz temizleme ürünleri konusunda özellikle seçim yaparken dikkatli olmanız gerekir. Bunun yanı sıra evde hazırlayabileceğiniz ürün seçenekleri sayesinde doğal bir şekilde cildinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Peki peelingi evde hazırlamak mümkün mü?

Evde Peeling Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir? Sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak için düzenli bir şekilde cilt bakımı yapılması şarttır. Cilt bakımında peeling oldukça önemlidir. Vereceğimiz tarifle evde kendi peelinginizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. İşte evde kolaylık hazırlayabileceğiniz peeling tarifi ve nasıl hazırlandığı yazımızda..

Gözenekleri Açmak İçin Temizleme Ürünleri

Cilt temizliğinde özellikle ilk aşama yüzünüzün sabun ile temizlenmesidir. Gün boyunca özellikle yüzünüze uyguladığınız makyaj veya hava kirliliği nedeniyle yüzünüzde biriken kirlerin giderilmesi için temizlik önemlidir. Arındırıcı maske uygulamadan önce cildinizi temizlemeniz gözeneklerinizin açılmasını ve bu şekilde daha iyi arındırılmasını sağlamaktadır. Evde uygulama yapmak isteyenler gözeneklerin açılması ve yüz temizliğinin yapılabilmesi için tencere içerisine koyacakları suyu kaynatıp daha sonrasında içerisine kekik, lavanta ya da yeşil çay ekleyerek buhar banyosu uygulayabilirler.

Peeling Uygulaması

Cildinizde var olan ölü derilerin arındırılması için düzenli şekilde peeling uygulamanız gerekir. Özellikle doğru tercihler yapmanız uygulayacağınız peeling sayesinde cildinizi ölü derilerden arındırılmasını ve daha canlı bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Uygulama için badem peelingi tercih edebileceğiniz peeling seçenekleri arasında yer almaktadır.

Evde Peeling Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir
Evde Peeling Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir

Badem Peelingi

Malzemeler;

  • ½ bardak deniz tuzu,
  • ½ bardak kahve çekirdeği,
  • ½ bardak saf badem özü,
  • ½ bardak tatlı badem yağı.

Hazırlanışı; malzemeleri cam kase içerisinde karıştırmanız gerekir. Daha sonrasında haftada bir defa uygulama yapmanız yeterli olmaktadır. Bu sayede cildinizde bulunan ölü derilerden cildinizi arındırılarak canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi ve Çikolata Peelingi

Malzemeler;

  • ½ bardak Hindistan cevizi yağı,
  • 1 bardak esmer şeker,
  • 3 çay kaşığı şekersiz kakao,
  • ½ çay kaşığı Hindistan cevizi özü,
  • 1 çay bardağı vanilya özü.

Hazırlanışı; ilk aşamada yağ ile şeker bir kap içerisinde kıvama gelinceye dek karıştırılır. Daha sonrasında içerisine kakao eklenir. Hazırlamış olduğunuz karışımı uygulama öncesinde bir süre bekleterek cildinize uygulayabilirsiniz. Bu sayede evde doğal peeling hazırlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu