Yaşam

Giysideki Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır? 

Giysideki Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır? Oldukça inatçı ve zor çıkan pas lekesi giysinize bulaştı ve çıkmamasından endişe ediyorsanız çözümü mümkün. Limon pas lekesinin çıkmasında oldukça etkilidir. Peki nasıl uygulanır? İşte konuyla ilgili merak edilen detaylar yazımızda yer almaktadır.

Giysideki Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır? Pas lekesi diğer lekelerden farklı olarak çıkarılması son derece zor olan ve uğraşılması gereken bir lekedir. Günlük hayatta çamaşırlara bulaşan ve bizi zorlayan birçok leke vardır. Pas lekesi bu lekelerden biridir. Çamaşırlarınıza bulaşan pas lekesi nasıl çıkarılır merak ediyorsanız, birkaç adımda giysilerinize bulaşan pas lekesini çıkarmanız mümkündür. Çıkarılması oldukça zor olan pas lekesi, giysilere özellikle beyaz giysilere bulaştığında çıkarılması zor bir leke haline geliyor. Çıkılmayacağı düşünülen bu lekeleri birkaç püf nokta ile hiç zorlanmadan çıkarmanız mümkündür. Böylece giysileriniz ziyan olmadan lekelerinizden kurtulursunuz. İşte pas lekesinden kurtulmanın yollarını sizler için ele aldık.

Giysideki Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır
Giysideki Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır

Pas Lekesini Çıkartmak

Giysilere bulaşan pas lekesini çıkarırken oldukça dikkatli olmalısınız. Öncelikle bu lekelerin başka yüzeylere bulaşmasını engellemeniz gerekir. Pas lekesinin olduğu alana yaklaşık yarım limon suyu sıkın ve bu limon suyunun lekeye iyice sinmesini sağlayın. Limonu sıktıktan sonra giysinizi güneş ışınlarının doğrudan temas ettiği bir yere bırakın ve bu limon suyunun güneş ışığı altında giysinize sinmesini bekleyin. Görüldüğü üzere pas lekesi çıkartmak sanıldığı kadar zor değildir. Pas lekeniz limonla çıkmayacak kadar çok ve derine işlemişse o halde bu yöntemi deneyin. Pas lekesini tuz ve limon karışımı ile iyice ovalayın. Daha sonra bu kumaşı, içerisinde amonyak olan suyla biraz çitileyin ve durulayın. Lekenizin kısa bir sürede geçtiğini göreceksiniz. Giysilerde limonlu su işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Eğer pas lekesi giysilere değil de halı, paspas gibi eşyalara sinmişse o halde yapmanız gereken halılarınızı deterjanlı suyla silmektir. Eğer bu lekeler deterjanlı suyla geçmiyorsa, lekeli alanın üzerine bir miktar limon sıkın ve biraz bekleyin. Yaklaşık 2 saat bekledikten sonra lekeli kısmı silin. Kirli yüzeylerden pas lekesini çıkartmak zor değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu