Diyet

İştahı Kapatan ve Zayıflatan Bitki Çayı Tarifi

İştahı Kapatan ve Zayıflatan Bitki Çayı Tarifi Nasıldır? Fazla kilolarından kurtulmak isteyen bir çok kişi yağ yakıcı özelliği olan, iştah kapatan ve zayıflamaya yardımcı bitki çaylarını sık sık araştırıyor. Peki bu bitki çayları hangileridir, nasıl yapılır, etkileri nelerdir?

İştahı Kapatan ve Zayıflatan Bitki Çayı Tarifi Nasıldır? Bir çok kişi tarafından sıkıntı haline gelen, hızla kilo alma ve iştahlı olma sorunu günümüzde oldukça yaygınlaştı. Özellikle hazır gıdaya yöneliş sağlıksız kilo almanın baş düşmanı haline geldi. Bu sorun ise kilo vermek için olan arayışları çoğalttı. Kimi arayışlar kafaları bulandırdı, zayıflama ilaçları kullananlar oldu bunun yanı sıra kişi kendi bildikleriyle diyetler uygulamaya başladı ve bir çoğu ne yazık ki işe yaramadı. Hatta istenmeyen sağlık sorunlarını da beraberinde getirdiler.

İştahı Kapatan ve Zayıflatan Bitki Çayı Tarifi1
İştahı Kapatan ve Zayıflatan Bitki Çayı Tarifi1

Kilo Vermek İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz iştah kapatıcı bitki çayı hem denemekte zarar bulunmayan doğal bitkiler doğal karışımlardan yapılır hem de iştahınızı kapatıp sizi tok tutmaya yardımcı olur. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun da tavsiye ettiği iştah kapatıcı bitki çayı  tarifi şöyledir :

4 su bardağı su kaynatılarak içerisine 10 gram kış ıhlamuru katılır. Su kaynadıktan 5 dakika sonra bu işlem yapılır. İçine 10 tane kuşburnunu çatlatıp atın. 5 dakika daha kaynatın. Daha sonra 5 gram altın otu ilave edip altını kapatın. Altın otu yağ yakımını artırması ile bilinen bir bitkidir. Bulmanız kolay ise içerisine manolya yaprağı da ekleyebilirsiniz.10 dakikanın sonunda çayınızı ılıtarak gün içerisinde 3 ve ya 4 defa tüketebilirsiniz. Soğuk ve ya ılık tüketmenizde bir fark yoktur. Çayın içerisinde ki herhangi bir bitkiye alerjiniz yoksa zayıflamaya yardımcı olarak bu çay tarifi uygulanabilir.

Neden Kilo Alırız?

Kilo vermenin en basit ve bilinen yolu kiloya sebep olan şeyi tespit etmektir. Gereğinden fazla iştah kişi için büyük bir sorun teşkil eder. Karnının doyduğunu anlamaz, ne yese midesi kabul eder ve bunun beraberinde mide büyür ve kilo alma hızı da artar. Doğal şifa kaynağı  bitkiler bir çok rahatsızlıkta yardımcı olduğu gibi kilo vermeniz için de doktorlar tarafından önerilen doğal yöntemlerdendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu