Moda

Kıyafete Göre Doğru Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Kıyafete Göre Doğru Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı? Kıyafetlerin tamamlayıcısı her zaman için aksesuarlardır. En az kıyafet kadar önemli olan aksesuarlar kombinin tamamlayıcı parçalarıdır. Peki giydiğiniz kıyafete göre doğru aksesuar seçimi olmalı? İşte merak edilen konunun detayları yazımızda yer almaktadır.

Kıyafete Göre Doğru Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı? Kombin yaparken önem verilen konular içerisinde kıyafete göre aksesuar seçimi ilk sıralarda yer alır. Bu ikisi arasında uyum sağlandığında ortaya hoş bir görüntü çıkacaktır. Kombin yaparken doğru kıyafetlere doğru aksesuarlar tercih etmek oldukça önemlidir. Bunun için öncelikle kıyafetin tarzı göz önünde bulundurulur. Eğer abiye tarzı özel gün ve davetlerde giymek üzere bir kıyafet tercih ediliyorsa bu durumda aksesuar tercihi daha ağır ve gösterişli parçalarda yana olabilir. Bilindiği üzere pek çok kıyafeti ortaya çıkaran aksesuarlar olmaktadır. Bundan dolayı aksesuar seçimine mutlaka önem verilmelidir.

Kıyafete Göre Doğru Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı
Kıyafete Göre Doğru Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı

Kombinler İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğru kombinlerde doğru aksesuarlar kullanmak için bu konuda birkaç küçük bilgiye sahip olmak gerekir. Eğer basit ve günlük bir kıyafet giyilecekse göz alıcı küpeler ya da bileklikler kullanılarak kombin daha ilgi çekici hale getirilebilir. Kıyafeti tamamlayan aksesuarlar genel görünüm üzerinde bütünüyle etkilidir. Aksesuarlar vücut tipi ile alakalı olarak da seçilebilmektedir. İnce bir vücuda sahipseniz bu durumsa karışık renkli ve desenli aksesuarları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aksesuarlar ile kıyafete renk katmak da mümkündür. Bunun için zümrüt küpe ya da kolye kullanmak oldukça etkilidir. Zümrüt renginin verdiği canlılık ile kıyafet daha estetik hale gelecektir. Ancak giyilen kıyafetin kendisi yeterince hareketli ise bu durumda aksesuara ihtiyaç yoktur. Dolayısıyla kıyafet ve aksesuar uyumu yakalamak için bu hususa dikkat edilmelidir.

Kıyafetler İçin Aksesuar Seçimi

Aksesuar olarak yaygın şekilde kullanılan parçalara bakıldığında bunlar içerisinde kolye, küpe, bileklik, şal gibi parçalar öne çıkar. Özellikle yaz mevsiminde tişörtlerin üzerine takılan uzun kolyeler kombinleri daha şık hale getirir. Bu tarz kolyelere küpe tercihi ise minik ve sade küpelerden yana olmalıdır. Böylece kıyafetlere en uygun aksesuarlar tercih edilmiş olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu