Burçlar

Kova Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Kova Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri Nelerdir? Zodyak’ın 11. burcu olan Kova burcu, burçlar arasında en hareketli ve enerjik burçlardan biridir. Bireyselliğe yatkın olan Kovalar, bilimsel gelişmelere meraklı ve yeni fikirlere açık insanlardır. Aynı zamanda kararlı ve istikrarlıdırlar.

Kova Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri Nelerdir? Kovaların en belirgin olumsuz özellikleri ise, inatçı olmalarıdır. Kova burçları her zaman haklı olduklarına inanırlar. Hatalarını nadiren kabul ederler. Hatalarını kabul ettikleri zamanlarda bile, aslında içten içe haklı olduklarını düşünüyorlardır.

Kova Burcunun Olumlu Özellikleri

Kova burcu, Uranüs tarafından yönetilir. Uranüs, bireyselliği, modernizmi ve yeniliğe açık olmayı temsil eder. Kova burçları, en çok teknoloji, bilim ve akademik alanlarda başarılı olurlar. Zekâlarını kullanarak çalıştıkları her işte mutlu olurlar. Kova burçları bilime meraklıdır. Bilimsel gelişmeleri yakından takip ederler. Bilime aykırı düşünce ve inançlara karşı mesafelidirler. Kovalar, derin düşünmeyi, evren ve yaratılış konularında araştırma yapmayı severler. Dünyadaki çözülemeyen konularla ilgili yeni fikirler geliştirirler.

Kova Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri
Kova Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Kovalar entelektüel olmayı ve akılcı düşünüş tarzını her şeyin üstünde tutarlar. Çok sevdikleri bir insanın aptalca konuştuğuna şahit olduklarında, ondan hemen soğuyabilirler. Kovalar için zekâ ve bilimsel gelişime uygun düşünmek çok önemlidir. Kovalar için zekâ oldukça önemli olduğu için, zeki olmadığını düşündükleri insanlara karşı oldukça mesafeli olabilirler. Çevrelerini kendileri gibi zeki insanlarla çevrelemeye özen gösterirler. Kovalar aynı zamanda oldukça pratiktirler. Sorun çözmeyi seven Kovalar, herhangi bir soruna en pratik çözümü bulabilirler. Bu yüzden herhangi bir sorunla ilgili etraflarındaki insanların ilk yardım istediği insanlar Kovalardır. Onlar bir sorunu en akılcı, hızlı ve pratik bir biçimde çözebilme yeteneğine doğuştan sahiptir.

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri

Kovaların olumsuz özelliklerinden biri, çabuk öfkelenebilmeleridir. Bir bardak suda fırtınalar koparabilirler. Çabuk öfkelenen Kovalar, aynı zamanda çabuk sakinleşirler. Kinci değildirler. Hava burçlarından biri olan Kova burcu, iletişim konusunda oldukça beceriklidir. Sosyalleşmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven Kovalar, sık sık seyahat etmeyi ve hareketli bir hayat yaşamayı tercih ederler. Kova burçları, en fazla İkizler ve Terazi burçları ile uyumludur. İkizler ve Terazi burçları da tıpkı Kova burçları gibi akla ve iletişime önem veren burçlardır. Bu yüzden Kovalar hem arkadaşlıkta hem de aşkta İkizler ve Terazi burçlarıyla mutlu olabilirler.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu