Güzellik

Kuru Ciltleri Nemlendiren Doğal Maske Tarifleri

Kuru Ciltleri Nemlendiren Doğal Maske Tarifleri! Bazı kişilerin ciltleri kuru olmaktadır. Kuru cilde sahip olan kişilerin ortak sorunlarından olan cilt derilerinin pul halinde dökülmeleridir.

Kuru ciltleri nemlendirmek için doğal maske tarifleri yazımızı kuru cilde sahip olanlar için yazdık. Kuru cildin bakımı oldukça zor olmaktadır. Nedeni ise cilt yüzeyinin hassas hal almasıdır. Hassas olan ciltler kuruluğa çok yatkın olurlar. Kuru cilt, sebum sıvısının meydana getirdiği doğal koruyucu bariyerden yoksun düşer ve dış etkenlere karşı hassas olmasından dolayı giderek hassas olmaya başlar.

Cilt Kuruluğuna Neden Olan Faktörler

 • Cildin tipine göre uygun olmayan ürünlerin kullanılması,
 • Sert ve iri tanecikli peelingler,
 • Sıcak suyla duş alımı,
 • Yeterince su tüketiminin olmaması,
 • Uzun süreli kuru havada kalmak,
 • Güneş ışığına korumasız olarak çıkmak.
 • Kuru Ciltlere Uygun Olmayan Doğal Maskeler

Yulaf Kepeği Maskesi

Yulaf kepeği maskesi yapmak için gerekli malzemeler; 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı yulaf kepeği, 2 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı zeytinyağı. Hazırlamış olduğunuz bu malzemelerin hepsini bir kabın içine boşaltıp homojen kıvamına gelene kadar karıştırınız. Elde edilen karışımı temizlemiş olduğunuz cildinize maske şeklinde uygulama yapın. 20 dakika kadar bu maskeyi bekletin. Bekleme süresinin dolması ile yüzünüzü yıkayın.

Kuru Ciltleri Nemlendiren Doğal Maske Tarifleri
Kuru Ciltleri Nemlendiren Doğal Maske Tarifleri

Yumurta Maskesi

Yumurta içerisinde bulunan protein cildinizin kuruluğunu alacak ve canlı bir görünüm sağlayacaktır. Yumurta maskesi yapımında kullanılacak malzemeler, 2 çay kaşığı zeytinyağı, 1 adet yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı bal. Hazırlanan malzemeler bir kap içerisine alınıp iyice karıştırın. Elde edeceğiniz homojen karışımı temizlenmiş olan yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra bol soğuk su ile iyice yıkayın.

Avakado Maskesi

Avakadonun içerisinde farklı birçok mineral, vitamin ve yağ asitleri bulunmakta ve bunlar kuru ciltler için uygun olmaktadır. Avakado maskesi yapımında kullanılacak gerekli malzemeler, 1 tatlı kaşığı baldır, olgunlaşmış yarım avakado. Avakadoyu kaşık ile iyice ezin. Ezilen avakadonun üzerine balı ilave ederek iyice karıştırın. Elde edilen bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada iki defa uygulayınız.

Kil Maskesi

Kuru cildinizi nemli hale getirmek için bu maske uygulamasını yapın. Cilde nem ve yumuşaklık verir. Kil maskesi yapımında kullanılacak malzemeler şunlardır.

 • 1 adet yumurtanın sarısı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı yeşil kil
 • 4 damla lavanta yağı

Kil maskesini hazırlamak için hazırlanan bütün malzemeleri bir kap içerisinde birleştirin ve iyice karıştırın. Elde edilen bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 30 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü ilk olarak ılık su ile yıkayın daha sonra soğuk su ile yıkayın. Mavi Kadın

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu