Dekorasyon

Modern Yaşam Alanı Dekorasyon Önerileri!

Modern Yaşam Alanı Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Ruh yaşı ile biyolojik yaşı arasında takılıp kalmayan insanlar, yaşam alanlarının daha konforlu olması için gayret gösterirler. Dekorasyon yaşayan bir olgudur.

Modern Yaşam Alanı Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Yenilikten bıkmadan beslenen bir tarz olarak ta ortaya modern dekorasyon çıkmıştır. Modern dekorasyon ile evlerin renklendirilmesi amaçlanmaktadır. Yaşam alanlarını renklendiren modern dekorasyon, beraberinde sunduğu konfor ile de farkını ortaya koymaktadır.

Sadeliğin Modern Tutkusu

Modern dekorasyon şıklığı ile ön plandadır. Hem şık hem de konforlu bir yapıya sahip olan modern dekorasyonun uygulanması için birtakım şeylere dikkat edilmesi gerekir. Modern dekorasyonu anlamanın yolu, onun minimalist bir yaklaşımdan kaynaklandığının farkına varmaktan geçer. Modern dekorasyonu ön planda tutan özellik, sadeliktir. Modern dekorasyonun önceliği olan sadelik ile minimalist yaklaşım, bütünlük arz etmek zorundadır.

Modern Yaşam Alanı Dekorasyon Önerileri!
Modern Yaşam Alanı Dekorasyon Önerileri!

Modern dekorasyon, fazlalık kabul etmez. Sadeliğin tutkusuna kapılarak ortaya çıkarılacak minimalist modern bir dekorasyon, beyaz ve krom renklerin ağırlıkla tercih edilmesiyle ortaya konabilir. Bu tarzın en önemli özelliği geometrik formlardır. Sadelik ile geometrik formun ön planda olduğu modern dekorasyon, küçük dekoratif figürler ile seçilen mobilyalarla ortaya oluşturulur. Kanepe ya da koltuk seçiminde ince ve beyaz renkle kaplı kumaşlar tercih edilir. Bu sadeliğin tutkusundan dekorasyonu uygulamaktır.

Metalik Renklerle Sade Ve Modern Görünüm

Modern bir havaya bürünmesini istenilen yaşam alanı için seçilecek olan metalik renkler, dekorasyonun en önemli parçası olacaktır. Metalik renklere eşlik edecek mat tonlar ile opak camlar da yaşam alanına ayrı bir hava katacaktır. Ayna seçimi için özellikle geometrik formların tercih edilmesine dair dikkat çekilirken, detaylı çerçevelerden uzak durulması da şiddetle önerilmektedir.

Kendinden desenli yahut ta çizgili dokular, bu tarzın en vazgeçilmez örneklerindendir. Bu tarzım gri yahut da beyaz tonlara sahip mobilyalarla buluşması ile kombin elde edilir. Hem ahşap hem de panama tonları, modern dekorasyonun vaz geçemeyeceği detaylardır. Aplik çeşitleri ile spot ve köşe lambaları, bu tarz için kullanılacak aydınlatma aparatlarıdır. Gri ile beyazın tonlarının harmanlandığı bu tarz, detaylarda gizlidir. Dekoratif aksesuarlar ile minimalist dekorasyondaki ayrıntı çok önemlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu