Yaşam

Perdelerinizin Daha Beyaz ve Işıltılı Olması İçin Püf Noktaları

Perdelerinizin Daha Beyaz ve Daha Işıltılı Olması İçin Püf Noktaları Nelerdir? Temizlikte en başta gelen  tül perde temizliğidir. Tertemiz bir evde sararmış, buruş buruş bir tül perde, o evde temizlik yapılmamış hissi verir. Dünyanın parasını vererek aldığınız perdelerin kısa bir süre sonra sararıp ilk günkü canlılığını yitirmesi canınızı sıkmasın, şimdi sizlerle tül perdenizi eski canlılığına kavuşturacak püf noktaları paylaşacağız.

Perdelerinizin Daha Beyaz ve Daha Işıltılı Olması İçin Püf Noktaları Nelerdir? sorusu bir çok kadının sorup cevap aradığı konulardan biridir. Bizde bu yazımızda temizlikte en hassas noktalardan biri olan tül perde temizliği nasıl olur konusunu ele aldık. İşte tül ve perdelerinizin daha beyaz ve daha ışıltılı olması için püf noktaları..

Tül perde nasıl yıkanmalı?

Tül perdeler yüksek dereceli ısıda yıkanınca yıpranan, bir daha asılamayacak hale gelebilen bir üründür, tül perdeleriniz içim 30 derece kafidir.

Perdelerinizin Daha Beyaz ve Işıltılı Olması İçin Püf Noktaları
Perdelerinizin Daha Beyaz ve Işıltılı Olması İçin Püf Noktaları

Tül perdemi nasıl beyazlatırım?

Tül perdeleriniz de beyaz çamaşırlarda kullandığınız ağartıcıları kullanmanız yanlıştır, perdelerinizi yıpratarak ömrünü kısaltır.

Bembeyaz tül perdeler için yıkama suyuna iki yemek kaşığı şeker atın, perdelerinizin makineden daha beyaz çıktığını göreceksiniz.

Diğer bir yöntem ise, iki yemek kaşığı karbonatı, iki yemek kaşığı boraksı makine deterjanınız ile karıştırarak yıkamak, perdelerinizin makineden ışıltılı beyazlıkta çıktığını göreceksiniz.

Sararmış bir tül perdeniz var, sizde bunu beyazlatmak istiyorsunuz, işte bunun yolu;

Geniş bir kapta soğuk su, deterjan, üç yemek kaşığı soda, iki yemek kaşığı boraks ve tülbente koyarak bağladığınız yumurta kabuğu ile tül perdelerinizi akşamdan sabaha kadar bekletin, sabah makinede normal yıkayın, perdeleriniz bembeyaz ışıl ışıl olacaktır.

Tül perdelerinizin uzun ömürlü olması için çok sık yıkamayın, duruma göre iki veya üç ayda bir yıkamak ideal olanıdır.

Tül perdelerde ki kırışıklıklar

Bembeyaz ama kırışık bir perde hiç hoş durmaz, kırışıklığı ütüleyerek düzeltebilirsiniz, vaktim yok derseniz durulama suyuna bir çay bardağı sirke ile iki damla lavanta ekleyerek, en düşük devirde sıkarak hemen asmanız yeterli, perdeleriniz kırışıksız ve mis kokulu olacaktır. Kolay gelsin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu