Güzellik

Rujun Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler

Rujun Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? sorusu bir çok kadının sorduğu sorulardan biridir. Makyaj yapmak pek çok kadın için vazgeçilmez olsa da bazı makyaj ürünleri ne yazık ki kalıcı olmamaktadır. Özellikle rujların büyük çoğunluğu kısa sürede kaybolmasıyla bilinmektedir.

Rujun Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Ruj sürüldüğünde her kadın rujunun kalıcı olmasını istemektedir. Buna yönelik olarak rujun kalıcı olması için öneriler incelenmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Bu öneriler içerisinde ilk sırada ruj tercihi gelmektedir. Parlak rujlar tercih edilmesi kalıcılık bakımından avantaj sağlamaktadır. Mat rujlar bir süre sonra dudakta kurumakta ve tahrip olmaktadır. Rujun kalıcı olması için dudakların buna hazırlanması önem taşımaktadır. Öncelikle dudaklar peeling ve buna benzer uygulamalar ile iyice temizlenmelidir. Daha sonra kuruluk yaşanmaması adında yeteri miktarda nemlendirme yapılmalıdır. Nemlendirici fazla gelirse bir peçete yardımıyla hafifçe dudaktan alınabilir. Bu işlemlerin ardından dudak ruj sürmeye hazır hale gelmektedir.

Rujun Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler
Rujun Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler

Rujun Kalıcı Olması

Rujun kalıcı olması için transparan bir pudradan yardım alınabilir. Bunun için ruj sürmeden önce dudaklara transparan pudra sürülmelidir. Bu sayede sürülen ruj uzun saatler boyunca dudakta kalmaktadır. Daha kalıcı ruj için dudak kalemi kullanılması önerilmektedir. Ruj sürmeden önce dudak kalemi ile çerçeve yaparak içini doldurmak ve daha sonra üzerine ruju sürmek kalıcılık sağlamaktadır. Ruju fırça ile sürmek kalıcılığın azalmasına yol açmaktadır. Bundan dolayı rujlar direkt kutusundan sürülmelidir. Sürme sonrasında fazlalık meydana gelirse bu durumda peçete ile fazlalık alınabilir. Ruj sürerken eğer koyu renk ruj tercih edilecekse mutlaka parlatıcı ilave edilmelidir. Koyu renk rujlar hacmi küçülttüğünden olduğundan dolayı dudakların olduğundan daha ince görünmesine sebep olmaktadır. Dudaklarda kalıcı ve daha dolgun bir görünüm elde edilmek istenirse bu durumda ruj sürmeden önce dudak kenarları beyaz kalem ile geçilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu