Yaşam

Uyku Pozisyonları ve Anlamları Nelerdir?

Uyku Pozisyonları ve Anlamları Nelerdir? İnsanlar değişik pozisyonlarda uyumayı çok severler. Bu uyku pozisyonlarının bir anlamları bulunmaktadır.

Uyku Pozisyonları ve Anlamları Nelerdir? Her ne kadar kulağa garip gelse de uyku pozisyonlarının kişinin karakteri ve özellikleriyle ilgili bir bağı olduğu belirlenmiştir. Bizde bu yazımızda uyku pozisyonlarını ve anlamlarını ele aldık. İşte uyku pozisyonları ve anlamları şunlardır:

Uyku Pozisyonları ve Anlamları Nelerdir
Uyku Pozisyonları ve Anlamları Nelerdir

Yatağa Sarılma Uyku Pozisyonu

Kişi yastığa sarılarak veya yastığı bacak arasına alarak uyuma işlemi bir uyku pozisyonu olmasa da bu uyuma hareketi insanların doğasında bulunur. Bu uyuma şeklini yapan insanların arkadaşlık, özel ilişki ve aile bakımından güçlü bağlarının olduğunu anlatır. Bu durumda başkalarına da yardım etmeyi severek kendi zevklerine de düşkün olduklarını ortaya koyar.

Kütük Şekli Uyuma Pozisyonu

İsim olarak komik gelebilir. Fakat bu pozisyonda uyuyan kişiler, kendi yanlarında ayakları ve elleri düz olarak uyurlar. Kütük pozisyonunda uyuyan kişiler, çok sosyal olmalarından dolayı bütün sosyal etkinliklerde bulunmayı çok severler. Çok güvenilir kişiler olmaları yanında bazen de saf olmaktadırlar.

Cenin Şekli Uyuma Pozisyonu

Cenin pozisyonunda uyumak birçok kişi tarafından yapılmakta ve çok rastlanmaktadır. Bu pozisyona kişinin bacaklarını karına kadar kıvırılması denilmektedir. Bazıları bunu çok rahatsız olarak bilir. Bazı kişilere göre de çok rahat uyuma pozisyonu olarak bilinir. Bu pozisyonda uyuyan kişiler dışarıdan bakıldığı zaman zor kişiler olarak bilinir. Fakat çok hassas olmakla beraber çok utangaçtırlar.

Horlamalı Uyuma Pozisyonu

Bu uyku ne pozisyon olarak ne de elinizde olmayan bir durumdur. Yapılan araştırmalarda horlayarak uyuyan kişilerin normalin üzerinde duygularının olduğunu, hiperaktif ve agresif depresyonu üst düzeyde olarak yaşadığı belirtilmiştir. Uykuda horlayan kişiler hayatın anlarını güzel yaşayan ve tutkulu olan kişilerdir.

Asker Duruşu Uyku Pozisyonu

İki kolu yanda ve sırtüstü düz yatan kişilere asker duruşu uyku pozisyonu adı verilir. Bu uyku pozisyonu çok tercih edilmez. Bu yatış şekli bazı iş sahibi kişilerin yatış şekli olarak adlandırılır. Bu pozisyonda olan kişiler çok ciddi kişiliğe sahip ve yüksek beklentisi olan kişiler olarak bilinir.

Esneme Uyku Pozisyonu

Bu uyku pozisyonunda olan kişiler, kollar önde esnetiyormuş gibi olurlar. Birçok kişi bu pozisyonda uyur. Bu pozisyonda uyuyan kişiler, dışarıya açık ve davet kar kişiler olarak bilinir. Biraz da şüpheci ve olumsuz olurlar. Kararları çok yavaş verirler. Akıllarına bir şeyler takıldığı zaman onu yapmadan duramazlar.

Yarım Deniz Yıldızı Yarım Asker Uyku Pozisyonu

Bu şekil uyumakta olan kişiler yarım deniz yarım asker pozisyonu uykusunda olan kişilerdir. Bu kişiler esnek olmakla beraber doğa ile iç içe olurlar ve diğer insanlardan çok çabuk etkilenirler.

Deniz Yıldızı Uyku Pozisyonu

Bu uyku pozisyonu çok az kullanılmaktadır. Bu şekilde uyuyan kişiler sırtüstü yatarak bacaklarını ve kollarını iki tarafa açarlar. Bu kişiler ise çok sadık olmakla beraber kendi hayatlarındaki arkadaşlarına üstünlük sağlarlar.

Serbest Uyku Pozisyonu

Serbest uyku pozisyonu denilince, bu pozisyonda uyuyan kişiler karın üstüne yatarak, başını bir yöne çevirip elleri de yastığın altında olacak şekilde uyurlar. Bu uyku düzeni olan kişiler çok rahat kişilikleri olan sosyal ve bazen de aceleci olan kişilerdir. Eleştirme konularında üst düzeyde ve hassas olurlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu