Teknoloji

Vivo iQOO Z6 Pro 5G Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir?

Vivo iQOO Z6 Pro 5G Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir? Vivo iQOO Z6 Pro 5G model cihaz 315 dolar fiyatla satışa çıkan orta seviyede bir makine olarak 6.44 inç ekran Snap Dragon 778G işlemci ve 12 GB ram bileşenleri ile oldukça hızlı dinamik ve gençlere hitap edecek iddialı bir telefon olarak geliyor. Makinede pil seviyesi 4.700 mAh kapasitededir.

Vivo iQOO Z6 Pro 5G Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir? YouTube’da yapılan bir lansmanda tanıtımı yapılan Vivo iQOO Z6 Pro 5G akıllı cep telefonun özelliklerini sizler için ele aldık. İşte detaylara..

Vivo iQOO Z6 Pro 5G Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir
Vivo iQOO Z6 Pro 5G Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir

Vivo iQOO Z6 Pro 5G Teknik Özellikleri

8.5 mm kalınlığı bulunan yeni telefonun çerçevesi, fiyatından anlaşılacağı gibi plastik çerçevedir, buna ek olarak 180 gram hafifliği AMOLED ekranı 6.44 inç boyutta 1080p x 2400p çözünürlük değeri ve Schott Xensation Cam koruma teknolojisi ile gelen telefonun ekranının 90 Hz yenileme yeteneği var. 6 nano metre işlemcisinin SD 778G modelden seçilmesi ve Adreno 642L model GPU elemanı kullanması 256 GB rom ve 12 GB ram elemanları ile oldukça güzel hızlı ve uygun fiyatlı bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Bir makinede en önemli bileşen işlemci ve GPU elemanıdır ki bu makinede 4 çekirdeği 2.40 Ghz hızına çıkabilen toplam 8 çekirdekli işlemci var. Bu işlemcinin hızı kameraların yüksek kalite görüntü verebilmesini de sağlıyor. AI yapay zeka teknolojileri ile donatılan yazılımı; güncel durumda. 3 kamerayı arka tarafa konuşlandıran firma; bu kameraları 64 MP 8+2 MP olarak seçti. Şirket bu kameraları ile kullanıcılara 4K kalite vadediyor. Bir telefonun bataryasının dolum süresi, cihaz satın alınırken dikkat edilen bir ayrıntıdır; bu makinede 66 Watt adaptör kullanıldı. Sistemi besleyen pili 30 dakikada hızla doldurabilen bu adaptör, bu modelin seçilmesinde önemli bir etken olacak. İnsanlar cihaz şarjı ile fazla zaman kaybetmek istemiyor. vivo iQOO Z6 Pro 5G İvmeölçer, jiroskop, yakınlık, pusula sensörlerini de en iyi hizmeti verecek bileşenler olarak seçti. Çin için 315 dolar fiyat etiketi olan vivo iQOO Z6 Pro 5G cihazı Avrupa pazarına farklı işlemci ram ve rom elemanları ile farklı fiyat etiketi ile gelebilir. Yine de aradaki fark en fazla 30-40 dolar civarında olacaktır. Türkiye için vivo iQOO Z6 Pro 5G fiyatı henüz belirsiz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu