Güzellik

Yaz Mevsiminin Saç Modelleri Nelerdir?

Yaz Mevsiminin Saç Modelleri Nelerdir? Kış mevsiminin sonuna yaklaşılmasıyla kadınlarda saç bakımı ön plana çıkacaktır. Görenleri kıskandırmak için yaz mevsiminde çok havalı görünecek saç modelleri bulunmaktadır.

Yaz Mevsiminin Saç Modelleri Nelerdir? Yaz mevsimini şehirde ve tatil yöresinde geçirmek önemli değil, önemli olan şık saç modellerine sahip olmaktır. Burada yaz mevsiminin saç modelleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Kendinize en uygun saç modellerini burada bulabilirsiniz.

Örgü Saç Modeli

Örgü saç modeli klasik saç modellerinden biridir. Yaz mevsiminde bayanlara en çok yakışan bir model olma özelliğini taşır. Örgü saç modelini kendiniz bile rahat bir şekilde yapabilirsiniz. İlk önce saçınızı yandan ayırınız, daha sonra tüm saçınızı tek omuz üzerinde toplayıp klasik olan örgü şekline getirip saçın uçlarına kadar örünüz. Daha sonra lastik bir toka yardımı ile sabitleyiniz. Örgü saç modeli bu kadar basit olmaktadır.

Yaz Mevsiminin Saç Modelleri Nelerdir
Yaz Mevsiminin Saç Modelleri Nelerdir

At Kuyruğu Saç Modeli

Kadınlar tarafından en çok bilinen bir saç modelidir. Çok şık görünen bu saç modelinin yapılması oldukça basittir. Bunun için saçlar başın arka kısmında toplanıp lastik tokanın yardımı ile sabitleyiniz. Daha sonra saçlara maşa yapılarak farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Yarı Toplu Saç Modeli

Kadınlar tarafından gece ve gündüz kullanımları için en uygun saç modelidir. Yaz mevsiminde oldukça fazla tercih edilmektedir. Saçların ön tarafından iki tutam kadar arka kısımda birleştirme yaparak tel toka ile sabitleyip aksesuar takarak yarı toplu saç modelini yapmış olursunuz.

Pratik Saç Örgüsü Modeli

Kadınların yaz mevsiminde yapmayı çok istedikleri saç modeli olmaktadır. Kısa sürede saçlar havalı bir moda dönüşmektedir. Saçların ön taraflarından ince tutamlar alınıp, geriye doğru örünüz. Daha sonra geriye doğru örülen saçlar küçük lastik tokalar ile saçları sabit hale getiriniz. Burada büyük tokalar yerine küçük tokalar şık görünüm sağlar.

Çift Örgü Saç Modeli

Her dönem kadınlar için en uygun saç modelleri olarak kendinden söz ettirmektedir. Yaz mevsiminin vaz geçilmezi çift örgüler şık görünüm sağlar. Bu görünümü sağlamak için saçlar ortadan ikiye ayrılıp, saçın ön kısımdan başlanarak saçın ucuna kadar örme işlemidir. Saçlarda fark yaratmak için lastik toka ile sabitleyiniz.

Boksör Saç Örgü Modeli

Yaz akşamlarının vaz geçilmez saç modeli olan boksör saç örgü modeli saçların düzleştirilmesine gerek kalmadan yapılan ve sıkı olan örgüler saçları daha çok havalı ve dolgun gösterir. Burada saç örgüler açıldıktan sonra ortaya çıkan bukleler olmaktadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu