Güzellik

Yüz Yogasıyla Kırışıklıkları Veda Etmek Mümkün!

Yüz Yogasıyla Kırışıklıkları Veda Etmek Mümkün! Daha gergin ve daha güzel bir yüze sahip olmak istiyorsanız artık pahalı kremlere ve estetik merkezlerine büyük rakamlar ödemenize gerek yok.

Yüz Yogasıyla Kırışıklıkları Veda Etmek Mümkün! Yüz kaslarınızı düzenli olarak çalıştırırsanız yüzünüz daha sıkı bir görünüme sahip olur ve yüzünüzdeki kırışıklıklarda azalır. Bunun içinde sadece yüzünüze 20 saniye ayırmanız ve yüz yogası yapmanız yeterli.

Alın Bölgesinden Başlayalım

İlk olarak derince bir nefes alın. Ardından baş parmaklarınızı kulak hizanızın biraz üstünde tutun ve diğer parmaklarınızla alnınızın dışından içine doğru hafif hareketlerle masaj yapın. Bu egzersizi birkaç defa uygulayın. Bu egzersiz özellikle oldukça belirgin olan alın çizgilerini azaltır.

Yüz Yogasıyla Kırışıklıkları Veda Etmek Mümkün!
Yüz Yogasıyla Kırışıklıkları Veda Etmek Mümkün!

Gözlerden Devam Edelim

Gözlerinizi önce kapatıp aşağı doğru bakmaya çalışırken kaşlarınızı da olabildiğince yukarıya kaldırın. Daha sonra parmaklarınız aynı hizadayken göz altı ve çevresini hafif hareketlerle çekerek aşağı yukarı kaldırın. Bu egzersizi yaparken elinizden geldiğince gözlerinizi kısmayın. Ardından işaret ve orta parmağınızı kaşlarınızın üzerine baş parmağınızı ise dudağınızın üzerine yerleştirerek aşağı yukarı hareketlerle masaj yapın. Bu egzersiz özellikle göz altı kaslarınızı güçlendirerek göz çevresinde kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Sıra Geldi Burun ve Dudak Çevresine

Dudağınızla O harfi oluşturarak yanaklarınız yardımıyla burnunuzu aşağıya yukarıya doğru oynatın. Bundan sonra baş parmağınızla burun deliklerinizden birini bastırın ve açıkta kalan burun deliğinizle derin bir nefes alın. Daha sonra aynı hareketi diğer burun deliğinizde de uygulayın. En son olarak ta burnunuzun üst kısmından tutarak işaret parmağınızın yardımıyla burnunuzu hafifçe bastırın. Ardından dudaklarınız olabildiğince dışarı çıkararak nefesinizle kocaman bir balon yapın ve en son olarak dudaklarınızı önce dikine sonra da enine açıp kapatın. Bu egzersizler özellikle dudak ve çevresinde oluşabilecek kırışıklar için çok faydalıdır.

Yanaklarınızı Unutmayın

Ellerinizi kıskaç yaparak yanaklarınızdan tutarak yanaklarınıza kendinize doğru çekin. Daha sonra baş ve küçük parmaklarınızla yanağınızı kıskaç gibi tutun ve yanak bölgenizi aşağı yukarı doğru oynatın. Ardından dilinizi üst dudak derisinin içine yerleştirerek yanaklarınız da dahil olmak üzere çevresel bir O çizin. Dilinizi üst dudak derinizin içine yerleştirerek, yanaklarınız dahil olmak üzere, çevresel bir O şekli yapın

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu