Teknoloji

Apple Marka Saatlerde LG Üretimi Micro Led Bulunacak!

Apple Marka Saatlerde LG Üretimi Micro Led Bulunacak! Apple gelecekti akıllı saatlerde lg üretimi micro led’leri kullanmayı planlıyor bunun hakkında bahsedeceğiz.

Apple Marka Saatlerde LG Üretimi Micro Led Bulunacak! LG, gelecekteki akıllı saatlerde microLED teknolojisini kullanmayı planlıyor. MicroLED, dijital ekranlar için çok küçük LED parçacıklarından oluşan bir teknolojidir. Bu parçacıklar, daha küçük ve daha parlak ekranlar oluşturmak için kullanılabilir. MicroLED’ler, LCD ve OLED ekranlarla karşılaştırıldığında daha az enerji tüketir ve daha uzun ömürlüdür. Ayrıca, microLED’lerin görsel performanslar da LCD ve OLED ekrana göre çok daha yüksektir.

Apple Marka Saatlerde LG Üretimi Micro Led Bulunacak!
Apple Marka Saatlerde LG Üretimi Micro Led Bulunacak!

Microled Teknolojisini Kullanmaya Başlamak

LG, gelecekteki akıllı saatlerde microLED teknolojisini kullanmaya başlamak için birkaç farklı proje geliştirdi. Bunlardan biri, LG tarafından geliştirilen bir mikro-ekran teknolojisi olan “MEMS” (Mikro-Elektromekanik Sistem) teknolojisidir. Bu teknoloji, mikro-ekran parçacıkların arasına minyatür elektronik devreler yerleştirmek için kullanabileceğimiz bir sistemdir. Böylece, mikro-ekran parçacıklar arasında minyatür elektronik devreler yerleştirerek çok daha ince ve parlak ekrana sahip olabiliriz.

Ayrıca LG ayni zamanda “Micro LED Display” adli yeni bir teknoloji geliştirdi. Bu teknoloji sayesinde mikro LED’ler arasında minyatür devreler yerleştirerek çok daha ince ve parlak ekrana sahip olabiliriz. Ayni zamanda bu teknoloji sayesinde akıllı saatlerde de çok daha ince ve parlak ekrana sahip olabiliriz. LG ayni zamanda “Micro LED Display” adli yeni bir teknoloji geliştirdiği gibi ayni zamanda bu alanda da çeşitli araştırmalar yapıyor. Örneğin LG tarafından geliştirilen “Nano Cell” adli yeni bir teknoloji var ki bu da mikro LED’ler arasında minyatür devreler yerleştirerek çok daha ince ve parlak ekrana sahip olmamızı sağlayacak.

Ayni zamanda bu Nano Cell teknolojisi sayesinde akıllı saatlerde de çok daha ince ve parlak ekrana sahip olabiliriz. Son olarak LG gelecekteki akllı saatlerde microLED’lerden faydalanmak için çeşitli projeler geliştirmektedir. Örneğin LG tarafından geliştirilen “Smart Lighting” adli yeni bir proje var ki bu proje sayesinde mikro LED’ler arasinda minyatür devreler yerleştirerek iletişim sinyalleri gönderebilmemize imkan sağlayacak ve böylelikle akll saat için çok daha hızlı iletişim sağlanabilecektir.

Sonuç olarak LG gelecekteki akllı saat için microLED’lerden faydalanmak için çeşitli projeler geliştirmektedir ve bunun sonucunda da çok daha ince ve parlak ekrana sahip olabilmemize imkân sağlayacağına inanıyoruz. Böylelikle geleceğin akllı saat modellerinde microLED’lerden faydalanarak çok daha hızlı iletişim sağlanabileceği gibi aynı zamanda enerji tüketimi de azalmış olacağına inanıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu