Güzellik

Avokado İle Güzelleşmenin Yolları Nelerdir?

Avokado İle Güzelleşmenin Yolları Nelerdir? Cildinizin güzelleşmesi, nemlenmesi, canlılık kazanması ve daha genç görünmesi için kullanabileceğiniz en doğal tedavi yöntemi avokadodur.

Avokado İle Güzelleşmenin Yolları Nelerdir? Avokado, cildi gençleştiren antioksidanlar içerir. Aynı zamanda içindeki D vitamini sayesinde, cilde sürüldüğünde zararlı UV ışınlarına karşı korur. Bu yüzden avokado, doğal D vitamini olarak da bilinir. Avokadonun içindeki lesitin gibi maddeler, cildi nemlendirerek gençleşmesine yardımcı olur. Avokadonun cildimize başlıca faydaları şunlardır:

Sivilce tedavisinde etkilidir: Avokado, linoleik asit içerir. Bu madde, yüzünüzde sivilce oluşumunu önler. Yüzünüzde sivilce varsa tedavi eder. Sivilce tedavisi için avokado yağı cilde masaj yapılarak kullanılır.

Cildi Temizler ve Nemlendirir

Avokado, cildi nemlendiren değerli yağlar içerir. En kaliteli nemlendiricilerden daha iyi etkiye sahiptir. Cildinizi nemlendirmek için, avokado meyvesini veya avokado yağını cildinize sürebilirsiniz. Cildinizi derinlemesine temizlemek ve nemlendirmek için avokado maskesi de yapabilirsiniz. Avokado maskesi için bir avokadonun etli kısmını eziniz. İçine bir çay kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyiniz. Karışımı yüzünüze sürüp 15-20 dakika sonra ılık suyla durulayınız.

Avokado İle Güzelleşmenin Yolları Nelerdir
Avokado İle Güzelleşmenin Yolları Nelerdir

Güneşten Korur

Avokado, cildi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyan maddeler içerir. Aynı zamanda avokado, UV ışınlarına karşı koruyucu E ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Kırışıklıkların Görünümünü Hafifletir

Avokado kırışıklıkların tedavisinde oldukça etkilidir. İçinde bulunan maddeler sayesinde kırışıklıklarla savaşır ve cilde tazelik ve canlılık kazandırır. Avokadoda bulunan antioksidanlar cilde zarar veren serbest radikallerle savaşır. Avokado yağında, cildin elastik yapısını koruyan kolajenler bulunur. Kolajen, cildi besleyerek cilt yapısını korur. Avokadoda bulunan oleik asit ise cildin alt tabakalarına ulaşarak ince kırışıklıkların görünümünü hafifletir.

Bronzluğu Giderir

Avokado, bronzlaşmış bir cildin, gerçek renk tonuna geri döndürülmesi için kullanılan doğal bir yöntemdir. Avokado, aynı zamanda bronzluktan kurtulmanın en güvenilir yöntemlerinden biridir. Avokadoda bulunan glutatyon isimli antioksidan, vücutta melanin üreten enzimin çalışmasını önler. Bu ise cildin kendi tonuna geri dönmesini sağlar. Bronzlaştıktan sonra bronzluğunuzun kaybolmasını istiyorsanız, avokadoyu püre haline getirip cildinize sürebilirsiniz. Aynı zamanda avokado yağını zeytinyağıyla karıştırıp vücudunuza sürerek de bronzluğunuzdan kurtulabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu