Anne-Bebek

Bebek Bezinden Oyuncak Pasta Nasıl Yapılır?

Bebek Bezinden Oyuncak Pasta Nasıl Yapılır? Çocuğunuzun doğum günü var ve siz anne baba olarak ne hediye alacağınıza bir türlü karar veremiyorsunuz. Çarşı, pazar dolaşarak piyasada ilginç bir hediye arıyorsunuz ama yine de bulamıyorsunuz. Bu arayışınıza son verecek bir çözümü sizlere sunuyoruz. Nasıl mı? İşte cevabı yazımızda..

Bebek Bezinden Oyuncak Pasta Nasıl Yapılır? Hediye arayışı sonunda canınıza tak ediyor ve bir bulayım da pahalıda olsa alacağız diyorsunuz. Çünkü başka çare kalmadığını düşünüyorsunuz. Başka bir çare daha var. Ona doğum gününde bebek bezinden çok güzel bir oyuncak pasta yapabilirsiniz. Bu nasıl mı olacak?

Bebek Bezinden Oyuncak Pasta Nasıl Yapılır
Bebek Bezinden Oyuncak Pasta Nasıl Yapılır

Bebek Bezinden Oyuncak Pasta Yapımı

Oyuncak pasta yapmak için ilk önce pastanın altını hazırlamanız gerekiyor. Oyuncak pastanın altını hazırlayabilmek için bir köpüğe ihtiyacınız olacak. Köpüğün üstünü bir sehpa kaplama kağıdı veya kitap kaplama cildi ile kaplamanız gerekmektedir. Köpüğü kaplama işlemini bitirdikten sonra sıra oyuncak pastanın ilk katını oluşturmaya geliyor. Oyuncak pastanın ilk katını oluşturmak için bebek bezlerini dik olarak daire oluşturacak şekilde diziyorsunuz. Daha sonra dağılmasını önlemek için kurdele ile bağlıyorsunuz. Bezlerle daireyi oluşturduktan sonra tam ortaya ister ıslak mendil isterseniz de herhangi bir bebek bakım ürünü yerleştirebilirsiniz.

Sıra oyuncak pastanın ikinci katına geldi. Oyuncak pastanın ikinci katını kısa tutmanız gerekiyor. Bunun içinde bebek bezlerini yatay olarak üst üste sardıktan sonra bebek bezlerini bir arkadaşınız tutarken siz de kurdele ile bağlamalısınız. İki katı birbirine monte etmek için ise bir şişi ortadan geçirerek iki katıda sabit hale getirmeniz gerekiyor. Oyuncak pastayı süslemek için ise magnetler veya hayvan figürleri gibi bir takım figürler kullanabilirsiniz. Süsleme işlemi bittikten sonra tepeye de bir peluş yerleştirdi mi oyuncak pasta hazırdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu