Anne-Bebek

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanmalı?

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanmalı? Son derece hassas olan bebek giysileri doğru şekilde yıkanmalı ve muhafaza edilmelidir. Çünkü bebeklerin cildi kimyasal maddelere karşı son derece hassastır ve bundan dolayı giysilerin yıkanırken daha özenli şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanmalı? Genellikle bir yaşına gelene kadar bebeklerin kıyafetlerinin ayrı olarak yıkanması tavsiye edilmektedir. Yıkama esnasında kullanılan deterjanın ve yumuşatıcının kalitesiz olmamasına da özen gösterilmelidir. Bebeğin cildinin florası hemen oluşmadığından dolayı kalitesiz ürünler ciltte tahrişe sebep olmaktadır. Kıyafetlerin iç kısmında bulunan etiketler yıkanmadan önce kesilmelidir. Bu sayede cildi tahriş etme olasılığı ortadan kaldırılmalıdır. Bunun yanı sıra bebek için yeni alınmış olan kıyafetler kesinlikle yıkanmadan giydirilmemelidir. Aynı zamanda yıkandıktan sonra da mikropların kırılması amacıyla mutlaka ütülenmelidir.

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanmalı
Bebek Giysileri Nasıl Yıkanmalı

Kimyasal Ürün Tercih Etmeyin

Bebek kıyafetlerini yıkamak için kimyasal içeriği fazla olan temizlik ürünleri kullanılmaması gerekir. Bunun için genellikle sabun tozları tercih edilmektedir. Yıkandıktan sonra kıyafetler mutlaka açık havada kurutulmalıdır. Özellikle yaz ve ilkbahar mevsiminde giysiler mutlaka güneş gören bir yerde kurumaya bırakılmalıdır. Güneşten gelen ışınlar bakterilerin yok olmasını sağladığından dolayı fayda sağlamaktadır. Yüksek sıcaklık giysilerin yıpranmasına sebep olacağından dolayı ideal yıkama sıcaklığı kırk ile atmış derece arasında olmaktadır. Bu sıcaklık giysideki mikropların ölmesi için yeterlidir. Sadece kıyafetlerin değil bebeğe ait diğer eşyaların da temizliğine özen gösterilmesi gerekmektedir. Yıkanan kıyafetlerin ve eşyaların hiçbiri kapalı ortamda kurutulmamalıdır. Bebek giysilerini yıkamak ve kurumak son derece önemli bir iştir. Özellikle alerjik teni olan bebeklerin kıyafetlerine ekstra özen gösterilmesi gerekmektedir. Üretim ve boyama süresince bebekler giysileri pek çok kimyasal maddeyle temas etmektedir. Bundan dolayı gerek giyilmeden gerekse giyildikten sonra bebek kıyafetlerinde hijyen hep ön planda tutulmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu