Dekorasyon

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir?

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir? sorusu yeni anne baba olacak çiftlerin sıkça sorduğu sorulardan biridir. Bizde bu yazımızda bebek odası dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli, neler olmamalı, neler olmamalı gibi bir çok merak edilen soruyu sizler için cevapladık.

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir? Bebek odası dekorasyonu  yeni çocuğu olacak aileler için merak konusudur. Hareketleri  henüz kontrolsüz olduğundan bazı detaylar önem kazanır. Peki detaylar neler? İşte bebek odası dekorasyonu hakkında merak edilenler..

Beşik Etrafında Sert Bir Eşya Olmamalı

Bebek odası nasıl dekore edilir  sorusunun ilk yanıtı beşikten başlanarak verilebilir.  Beşik içinde ve de yakın çevresinde ona zarar verecek bir eşya olmaması gerekir.  Özellikle bir yerlere tutunarak ayağa kalkabildiği dönemlerde dengesiz bir hareketi olacağı düşünülürse durum daha iyi anlaşılacaktır.

Nemsiz Ve Güneş Gelen Bir Oda Olmalı

Bebek odası dekorasyonu  için önemli bir diğer detay odanın havalandırma yapılacak penceresi olması ve aydınlık bir yerde oluşturulmasıdır.  Eğer  oda güneş ve hava almazsa  nem, küf nedeniyle bebekte astım gibi hastalıklar görülebilir. Yani başka hastalıklara davetiye vermemek için  mutlaka ferah bir oda alınması gerekir.

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir
Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir

Emzirme Alanı Oluşturulabilir

Bebek emzirme alanı oluşturmak size zaman ve konfor kazandıran bir durum olabilir. Örneğin koltuk ve emzirirken ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir bölüm olması işinizi kolaylaştırır. Bu şekilde devamlı bebeği dibinizde gezdirmek  zorunda kalmazsınız. Yani kendi alanı da bağımsız şekilde belli olur. Bebeklikten itibaren bağımsız alanı olması son derece önemlidir.

Halıların Tüyleri Sökülmemeli

Halılar  bebek ağzına girmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Tüyleri kolay çıkan halılar yerine her yeri kaplayan ince ve tüysüz halıfleks türleri ideal olabilir.   Ayrıca bu halılarla hijyeni de kolaylaştırabilir ve her zaman temiz bir ortamda bebeğinizin gezinmesini sağlayabilirsiniz. Ancak soğuk almamasına da önem vermek gerekir.

Eşyaları Toparlayan Dolaplar Edinin

Eğer set halinde değil de ayrı parçalar halinde bebek odası takımı hazırlanıyorsa dolap kullanarak dağınıklığı kolayca giderebilirsiniz. Çok gözlü komodin tarzı dolaplar birçok malzemenin bir arada olmasını sağlar ve dekorasyon açısından da güzel bir görüntü kazandırır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu