Güzellik

Cildimiz İçin Doğal Bir Yol Olan Kese ve Hamam Mucizesi

Cildimiz İçin Doğal Bir Yol Olan Kese ve Hamam Mucizesi! Türk kültürünün vazgeçilmezi hamam ve kese ikilisi güzellik ve bakıma dair her şey denince akla ilk gelen yöntemlerdir. Aslında en eski ve ilkel fakat hala günümüzde en tercih edilen yöntemlerdendir.

Cildimiz İçin Doğal Bir Yol Olan Kese ve Hamam Mucizesi! Şifalı sular ve kese mucizesi her ne kadar Türk kültüründe güzellik alameti olarak bilinse de yabancılar tarafından da artık bilinir ve tercih edilir bir hale gelmiştir. Eski gelin hamamlarını hatırlarsınız. Gelinlerin düğün öncesinde ışıl ışıl parlaması için hamama gidilir, bakımlar ve masajlar yapılır, keseyle ölü derilere veda edilirdi. Sadece kadınlar için değil erkekler için de hamam oldukça mucizevi bir bakım ve yenilenme yöntemi olarak görülmüştür.

Cildimiz İçin Doğal Bir Yol Olan Kese ve Hamam Mucizesi!
Cildimiz İçin Doğal Bir Yol Olan Kese ve Hamam Mucizesi!

Kesenin Mucizevi Faydaları

Hamamda yapılan kese, ölü derilerden arınmak, cildin parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü arttırmak için oldukça önemli bir uygulamadır. Özellikle doğru şekilde profesyoneller tarafından uygulanırsa adeta mucizeler ortaya çıkarabilir. Hamamda bunlarla birlikte gevşeyen ölü deriler ve gözenekler hem artıkların vücuttan atılmasına hem de aknelerin dışarıya kolayca çıkabilmesine yardımcı olur. Hamam içerisinde sıcak su ile vücuttan atılan ter ve ödemler sayesinde bu uygulama adeta bir antioksidan görevi görür. Selülitler hemen hemen her kadının baş belasıdır. Düzenli kese uygulaması selülit görünümünü de yarı yarıya azaltır. Cildi daha düz ve sağlıklı bir hale sokar. Saçlardan tırnak etlerine ve ayak topuklarına kadar baştan sona bir arınma ve bakım sağlar.

Güzelliğin ilk basamağı da rahat kaslar ve gevşemiş bir vücuttur. Uzun süreler çalışmak, hayatın koşuşturması ve telaşı yüzünden üzerimize binen yükler yavaş yavaş bizi aşağıya çeker. Bu stres kişinin daha çökmüş, yorgun ve kötü görünmesine sebep olabilir. Hamamda gevşeyen kaslar ve kese sayesinde güzel bir masaj uygulaması tüm yorgunluk ve stresin suyla birlikte akıp gitmesine sebep olur. Bu sayede daha sağlıklı bir görünüme ve dinamik bir cilde sahip olabiliriz. Ayda bir kere bile olsa hamama giderek ve uygulamaları doğru şekilde yaparak kendimizin en iyisi olabiliriz. Güzellik ve bakıma dair her şey hamamın sıcak, kesenin ipeksi dokunuşunda saklı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu