Dekorasyon

Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? Bir çok kişinin sorunu olan dar ve uzun salonları nasıl dekore edecekleridir. Eğer ki sizde sar ve uzun bir salona sahipseniz ve nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız yazımıza göz atmalısınız.

Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? Ev sahibi ve kiracı birçok aile dikdörtgen ve dar salonlar için dar ve uzun salon dekorasyonu konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Bizde bu konuyu sizler için ele aldık.

Dar Ve Uzun Salon Dekorasyonu

Eğer salonunuz dar ve uzun bir yapıya sahip ise bu tarz salonların dekorasyonu diğer salon dekorasyonlarına göre daha zor olmaktadır. Salon dekorasyonları ile ilgili biraz bilginiz varsa veya biraz araştırma yaparak bazı detayları kontrol ettiğinizde dar ve uzun salonları daha eğlenceli ve rahat bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey salonu bir bütün olarak değil de bölümlere ayırarak dekore etmektir. Yemek alanı, dinlenme alanı veya oturma alanı gibi alanlara ayırarak dar ve uzun salon dekorasyonları için ayrı ayrı ama toplamda bir arada uyumlu bir ortam yaratmak mümkün olmaktadır.

Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır
Dar ve Uzun Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Dar Ve Uzun Salon Dekorasyonunda Püf Noktaları

Dar ve uzun salonların dekorasyonu sırasında odak noktası uzun duvarlardan biri olmalıdır. Çünkü kısa duvar tercih edildiğinde salon daha da uzun görünecektir. Büyük ekran bir televizyon kullanacaksanız televizyonu yan taraftaki uzun duvarlardan birine koymak odak noktasını belirlemeye yardımcı olmaktadır. Böylece dar ve uzun olan salonunuz geniş ve ferah bir görüntüye kavuşur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi salonu alanlara ayırmak için koltuk takımı salonun ortasına koyulabilir. Bu sayede koltuk takımının bir tarafı yemek odası takımı diğer tarafı dinlenme alanı olarak kullanılabilir. Bu şekilde salonunuz üç farklı alana ayrılır. Birbirinden farklı ama birbirleri ile uyumlu halılar tercih edilerek de salonu farklı alanlara ayırmak mümkündür. Salonda tercih edilecek eşyalar ve mobilyaların bu halıları uyumlu olarak seçilmesi de size yardımcı olarak salonumuzun koridor gibi görülmesinin önüne geçecektir. Bu durumda yuvarlak halılar daha avantajlı olmaktadır. Sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazıda dar ve uzun salon dekorasyonu nasıl olmalıdır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu