Sağlık

Erkek Kısırlığında Tüp Bebek İle Başarı Elde Edilebilir Mi?

Erkek Kısırlığında Tüp Bebek İle Başarı Elde Edilebilir Mi? Menisinde yeterli sayıda ya da hiç sperm olmaması durumunda erkek kısırlığı meydana gelmektedir. Ancak sperm olmayan baba adayları için tüp bebek yöntemleri teknolojinin gelişmesi ile pek çok şekilde gelişmiştir.

Erkek kısırlığında tüp bebek ile başarı elde edilir mi sorusunda en iyi cevap cerrahi, hormonal ya da yardımcı üreme imkanı sağlayan uygulamalar sayesinde tedavi olmak mümkün olacaktır.

Erkeklerde Kısırlık Nedenleri?

Genel olarak erkeklerin kısır olmasına neden olan cinsel sorunlar içinde erkeklerde iktidarsızlık ve geri boşalma gibi sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Bu gibi sorunların tespit edilmesi ve sonrasında tedavinin yapılması durumunda doğurganlık oranların da büyük ölçüde artışlar olacaktır. Erkeklerin karşı karşıya kaldığı bu tarz rahatsızlıklar genel anlamda ilaç tedavisi ve psikolojik yardım alarak çok daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

Erkek Kısırlığında Tüp Bebek İle Başarı Elde Edilebilir Mi
Erkek Kısırlığında Tüp Bebek İle Başarı Elde Edilebilir Mi

Erkeklerde Kısırlığa Neden Olan Sperm Halleri

Erkeklerin çocuk sahibi olması için sperm hallerinin önemi çok fazladır. Erkek kısırlık nedenleri olarak en büyük faktörlerin arasında yer alan spermde meydana gelen bozukluklardır. Erkeklerde kısırlık ile ilgili durumların en fazla nedeni sperm bozukluklarıdır. Sperm sayısının az olması durumu da çocuk sahibi olmama sebeplerinden biridir. Bu durum erkeklerde hiçbir şekilde sperm üretimi gerçekleşmemesini sağlayabilir. Bunun dışında sperm bozuklukları nedeni ile tekrar yumurtanın dölleme ihtimali daha az olur.

Başarılı Tüp Bebek Tedavisi

Son zamanlarda tüp bebek tedavisi konusunda sorunlar karşısında genel olarak büyük oranda başarı sağlanmaktadır. Başarılı tüp bebek tedavisi için erkeklerden alınan spermler laboratuvar içinde uygun şartlarda yumurta ile bir araya getirilir ve bu sayede tüp bebek tedavisinde başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır. Bu tedavi sonrası çocuk sahibi olmak daha garantili olacaktır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu