Güzellik

Ev Yapımı Saç Maskesi Önerileri Nelerdir?

Ev Yapımı Saç Maskesi Önerileri Nelerdir? Halihazırda evinizde bulunan bazı malzemeler ile saç maskesi hazırlayabilir ve saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı kalmasını mümkün kılabilirsiniz.

Ev Yapımı Saç Maskesi Önerileri Nelerdir? Ev yapımı saç maskesi doğaldır ve saçınıza ya da genel olarak çevreye zararlı olabilecek sülfatlar ve diğer kimyasalları barındırmaz. Malzemeler genellikle mutfakta bulunan bileşenlerdir. Peki, ev yapımı saç maskesi önerileri neler? İşte kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz en iyi ev yapımı saç maskeleri…

Farklı türlerde ev yapımı saç maskesi tercih etmek, ekstra masraf yapmanızı önleyeceği gibi aynı zamanda saçlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcıdır. Çünkü doğal malzemelerle hazırlanan saç maskeleri, saçlarınız için herhangi bir risk teşkil etmez. Ev yapımı saç maskesi önerileri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Ev Yapımı Saç Maskesi Önerileri Nelerdir
Ev Yapımı Saç Maskesi Önerileri Nelerdir

Avokadolu Saç Maskesi

Avokado, saç, tırnak ve ciltte bulunan protein olan keratin üretimine yardımcı olan harika bir biotin kaynağıdır. Meyve ayrıca kuru ve susuz saçları tedavi etmeye yardımcı olan doğal yağlara sahiptir. Avokadolu saç maskesi hazırlamak için bir avokado, yarım yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı limona ihtiyacınız var. Avokadoyu ezin ve zeytinyağı ve limon suyunu ilave edip malzemeleri birleştirmek için karıştırın. Nemli veya kuru saçın tamamına uygulayın ve birkaç dakika etki etmesine izin verin. Limonun mantar önleyici özelliklere sahip olmasından dolayı, saçınızın rengini bozabileceğini ve güneşte kullanımının tehlikeli olduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle kullanımdan sonra iyice durulayın.

Çilekli Saç Maskesi

Ev yapımı saç maskesi önerileri arasında bir diğeri de çilekli maske oluyor. Çilek, her ikisi de saça yardımcı olan C vitamini ve omega 3 bakımından zengindir. Bu sebeple de saçlar için harika bir meyve olarak bir adım öne çıkar. Çilekli saç maskesi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler: sekiz tane çilek, bir yemek kaşığı agave şurubu ve bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağıdır. Çilekleri ezin Ve püre yapın. Ardından tüm malzemeleri karıştırın ve kuru saça uygulayın. 10 dakika bekletin. Maskeyi ılık suyla durulayın ve en iyi sonucu almak için haftada iki kez tekrarlayın.

Bitkisel Yağlarla Saç Maskesi

Argan yağı ve jojoba yağı kuru, kıvırcık saçlar için mükemmeldir. Şeker, kafa derisi için eksfoliyan görevi görerek ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. Maske şekersiz olarak da kullanılabilir ve sadece nemlendirici bir madde haline gelir. Bu özel maskeyi hazırlamak için iki yemek kaşığı argan yağı, bir yemek kaşığı jojoba yağı, dört yemek kaşığı toz şeker, beş damla biberiye yağı ve iki damla çay ağacı esansiyel yağını birleştirin. Saçlarınıza uygulayın ve yarım saat bekleyin. Ardından saçlarınızı güzelce durulamanız gerek.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu