Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Gençleştirici Maske

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Gençleştirici Maske! Olduğundan daha genç görünmeyi kim istemez ki? Evde hazırlayacağınız kimyasaldan uzak doğal maskeler oldukça daha avantajlıdır. İşte evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz gençleştirici maske tarifi..

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Gençleştirici Maske Cilt güzelliğinin en önemli kriterlerinden biri canlı ve sağlıklı görünmesidir. Kendimize ne kadar özen gösterirsek gösterelim, eğer cildimiz yorgun ve sağlıksız gözüküyorsa, olmak istediğimiz gibi görünemeyiz. Bu problemi evde yapılan güzellik maskeleri sayesinde kolay bir şekilde çözmemiz mümkün. Özellikle size vereceğimiz cilt gençleştirici maske sayesinde, elde edilen sonucu görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Yine ufak bir öneri, maskemizi uygulamadan önce yarı yarıya su ve sirke ile hazırladığımız karışımla cildimizi temizlememiz, daha iyi sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri - Cilt Gençleştirici Maske
Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Gençleştirici Maske

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Cilt Gençleştirici Maske Malzemeleri

1 tatlı kaşığı limon suyu

100gr bal kabağı

1 yumurtanın akı

1 tatlı kaşığı jojoba yağı

Bir parça buz

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Balkabağını tamamen pişirip, yumuşayana kadar haşlayalım. Suyunu süzdükten sonra iyice soğuyana kadar bekleyelim. İyice soğuduğundan emin olduktan sonra,  buz hariç bütün malzemeyi porselen veya cam bir kaseye koyarak, metal kullanmadan, plastik veya tahta bir kaşık yardımı ile iyice karıştıralım. Hazırlamış olduğumuz maskeyi, temizlenmiş cildimize ince bir tabaka halinde uygulayalım. 20-25 dakika bekledikten sonra, sıcak su ile yüzümüzü iyice yıkayarak temizleyelim. Temizleme işlemi bittikten sonra, buzu yüzümüzde gezdirerek ve dairesel hareketler yaparak, 3-4 dakika soğuk kompres yapalım. Artık yüzümüzü kurulayıp farkı görme zamanı. Evde yapılan güzellik maskeleri arasında en güçlü etkiye sahip olan maskeyi, İlk uygulamadan sonra bile ortaya çıkacak sonuç, sizi oldukça mutlu edecektir. Haftada bir uygulaya bileceğiniz cilt gençleştirici maske, 30’lu yaşlardan sonra herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir maskedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu