Dekorasyon

Orta Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Orta Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Orta sehpa alırken ilk ve en önemli dikkat etmeniz gereken şey dekorasyona uyumudur. Salon ya da oturma odasına alacağınız orta sehpa, koltuklarınız ve halınızla uyumlu olmalıdır. Yapacağız doğru seçim sonucunda odanızda mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. İşte konuyla ilgili tüm detaylar..

Orta Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Oturma odalarında ilk göze çarpan eşyalardan biri olan orta sehpalar doğru tercih edildiğinde başarılı bir dekorasyon yapılmasına yardımcı olmaktadır. Orta sehpa satın alırken çeşitli özellikleri göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bunun için öncelikle orta sehpanın odanın dekorasyonu, renkleri ve tarzı ile uyumlu olması önem taşımaktadır.

Aynı zamanda orta sehpanın odanın büyüklüğü ile de uyum sağlaması gerekmektedir. Küçük ebatlarda olan odalara büyük ölçülerde orta sehpa almak alanın daha da daralmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle başta orta sehpa olmak üzere eşya satın alırken ölçülerin oda ile uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede daha başarılı dekorasyonlar elde edilmektedir.

Orta Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Orta Sehpa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Orta Sehpa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orta sehpa alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarından biri de sehpanın işlevselliğidir. Yani sehpalar hem kullanım amacına hizmet etmeli hem de görünüm bakımından üzerinde dekoratif eşyaların kullanımına imkân sağlamalıdır. Bu amaçla orta sehpalar en verimli şekilde kullanılmakta ve evde yaşayan kişilerin zevklerine göre dekore edilmektedir. Country tarzda oturma odalarında orta sehpa tercih ederken daha çok el işçiliği ağırlıkta olan sehpalar kullanılmaktadır. Son yıllarda en fazla trend olan sehpalara bakıldığında bunlar içerisinde puzzle şeklinde sehpalar öne çıkmaktadır. Bu tarz sehpalar birbirinden ayrılıp servis sehpası olarak da kullanılabilmektedir. Küçük salonlar için orta sehpa seçmek için tercihin fonksiyonel olan sehpalardan yana kullanılması gerekmektedir. Bu tarz odalarda alan dar olduğundan dolayı kullanılan eşyaların ekstra işlevlere sahip olması evde yaşayan kişiler için avantaj sağlamaktadır. Örneğin sehpalarda çekmecenin bulunması ortada durulması istenmeyen eşyaların muhafaza edilmesine yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak retro tarza sahip olan orta sehpalar da canlı renk tonları ile sevilen modeller arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu