Gebelik

Hamilelikte Bacak Krampları Ne Zaman Başlar?

Hamilelikte Bacak Krampları Ne Zaman Başlar? Hamilelikte bacak kramplarının bazı sebepleri vardır bu yazıda bu nedenlere değineceğiz ve hamile iseniz neleri yemeniz gerektiğini anlatacağız. Sinirlerden kas sistemine biyo elektrik sinyaller gelir, böylece kas lifleri programlanmış olur. Kasılma böyle gerçekleşir. Sinyal kesildiğinde kas gevşer.

Hamilelikte Bacak Krampları Ne Zaman Başlar? Hamile kadınlarda hormon salınımı, diğer enzimlerin salınması ve tüm karmaşık durumlar değiştiği için bazen biyo elektrik sinyallerin anlamsızca kesintisiz gelmesi kramp süresini de uzatmaktadır. Mineral eksikliği bu sorunu tetikler. B6 vitamin eksikliği potasyum eksikliği, kalsiyum ve magnezyum eksikliği kramplara yol açar.

Hamilelikte Bacak Krampları Ne Zaman Başlar
Hamilelikte Bacak Krampları Ne Zaman Başlar
  • Hamilelikte kramp cinsiyet
  • Hamilelikte bacak kramp
  • Hamilelikte bacak krampları nasıl geçer
  • Hamilelikte kramp bebeğe zarar verir mi
  • Hamilelikte bacak krampları neden olur
  • Bacak krampları
  • Hamilelikte bacak ağrısı
  • Hamilelikte kramp kaçıncı ayda başlar

Hamile kadınlarda kalsiyum eksikse diş eti kanamaları, hiper tansiyon uykusuzluk sinirlilik baş gösterir. Bu durumda hamile kadın bol bol süt ürünlerini tüketmeli, bol bol sebze yemeli brokoli şalgam kuşkonmaz en iyi kalsiyum kaynaklarıdır. Magnezyum eksikse bu durum, konsantrasyon azalmasına uyuşukluğa, susuzluğa ve düşük tansiyona neden olur. Fındık soğan ıspanak havuç tüketimi ile bu sorun giderilebilir. Hamile kadınlarda potasyum eksikse muz kayısı patatese ağırlık verilmelidir. B6 vitamini eksikse tavuk, sığır eti bu açığı kapatır. Ayrıca somon ve ton balığı da çok iyi kaynaktır.

Kansızlık Kramplara Yol Açar

Anemi hamilelikte çok görülen bir durum, bacaklar günün herhangi bir anında kasılabilirler. Oksijen eksikliği insanı bayıltabilir. Hamile bir kadının bayılması birçok soruna yol açacaktır. Karaciğer et ve yumurta kansızlığı önler. Zayıf kan dolaşımı damarların daralması tıkanması da kramplara yol açar. Hareketli yaşam daima hareketsiz kalmaktan daha iyidir. Kan şekeriniz düşerse bacak krampları kaçınılmaz olacaktır. Soğuk havalara maruz kalmak hipotermi gibi nedenler, damarları daraltır ve kan oksijen akış hızı yavaşlar. Bu da bacaklarda krampın başka bir nedenidir. Vücudun topladığı ödem, metabolizmayı tamamen bozar. Ödemi attığınızda sadece su atmış olmazsınız bunun içindeki mikro elementleri de atmış olursunuz. Gece bacak krampları için en iyi çözüm, beton üzerinde çıplak yürümektir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu