Diyet

İştah Açıcı Şurup İsimleri ve Etkileri Nelerdir?

İştah Açıcı Şurup İsimleri ve Etkileri Nelerdir? İştahsızlık sorunu yaşayan herkesin kullanabileceği iştah acıcı şuruplar bulunmaktadır. Piyasada bir çok iştah açıcı şurup var ancak kullanacağınız şurubu mutlaka bu konuda uzman olan bir doktora danışın.

İştah Açıcı Şurup İsimleri ve Etkileri Nelerdir? Günümüzde kilo almak nasıl problem haline geldiyse kilo alamamakta kişiyi olumsuz etkileyen sorunlardan bir haline geldi. Obez insan sayısı her ne kadar artsa da kilo alamayan insanlarda oldukça fazla. Bazıları yiyorum yiyorum fakat hala kilo alamıyorum diye şikayet ederken aynı şeyleri aynı miktarda tüketenler hızla kilo alabiliyor. İştahı artırmak için başvurulan bir çok yöntem var fakat bunlardan ilk akla geleni iştah açıcı şuruplar ve ilaçlarıdır.

İştah Açıcı Şurup İsimleri ve Etkileri Nelerdir
İştah Açıcı Şurup İsimleri ve Etkileri Nelerdir

Neden Kilo Alamayız?

Vücudumuz bize neden kilo alamadığımız hakkında bilgi verebilir. Metabolizma hızı da kilo alamamak için bir nedendir. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa doktorunuz tarafından sizin için uygun görülen ilacı kullanarak kilonuzda bir artış olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. İştah açıcı şuruplar doktor kontrolü altında kullanılmaktadır. Doktorunuz belirli tahliller sizin için doğru olan iştah açıcı şuruplar önerecektir. İştah açıcı şurupların bazıları : Max Gainer Weider Mega Mass Perfect, Weight Gain Sipraktin Praktin Vitabiol Zincover Zinco İmmuzinc Pediakid Minadeks Supravit Unadix Polivit

İştah Probleminin Çözümleri

Bu ilaçlar bebek, çocuk, yetişkin olarak uzman hekimin belirlediği ölçülerde tüketilmelidir. Bilinçsizce tüketilen ilaçlar faydalı olmaktan ziyade sağlığa zararlı olabileceği gibi olası yan etkilere de sebep olabilir. Çocuklarda iştah problemi yetişkinlere oranla daha sık karşılaşılabiliyor. Çocuklara genellikle balık yağı tavsiye edilmekte. Balık yağı çocuğun gelişiminde de önemli rol oynuyor. Yalnız her balık yağını araştırmadan kullanmamakta fayda var. Çünkü içeriklerine bakıldığında bazılarında düşük oranda balık yağına rastlanmakta. Kilo kaybından ve iştahsızlıktan şikayetçiyseniz diyetisyene başvurarak günlük almanız gereken kalori hesabını yaptırarak hareket edebilirsiniz. Doğru ve dengeli beslenmek de kilo almanızı kolaylaştıracaktır. Şekerli bisküviler, krakerler ve bazı atıştırmalıklar da iştahınızı açmanıza yardımcı olabilir. Bazı doğal hazırlanmış pekmezler de, kilo almanız için tavsiye edilen takviye gıdalar arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu