Diyet

Kivi Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı?

Kivi Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı? Vitamin ve mineral açıdan oldukça zengin olan kivi, kilo vermede de oldukça etkili bir meyvedir. A, B, C ve E vitaminleri açısından oldukça zengin olan kivi bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de etkilidir. Peki kivi diyeti nedir, nasıl yapılır, zayıflatır mı? diye soruyorsanız, yazımızı okumalısınız.

Kivi Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı? Fazla kilolardan kurtulmak isteyen birçok kişi farklı yöntemlere başvuruyor. Bunlardan biri de kivi diyeti ve bu yöntemle birkaç günde bir iki kilo kaybetmek hedefleniyor. Siz de bir hafta içerisinde bir iki kilo vermek istiyorsanız kendinize uygun şekilde bu diyeti yapabilir ve kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Kivi Kaç Kalori

Kivi kalori açısından diyet yapanlar için en uygun meyvelerden biridir. Ortalama boydaki bir kivi 46 kaloridir. Günlük olarak ara öğünlerde de tüketilebilen, oldukça faydalı bir meyvedir.  Aynı zamanda vitamin ve mineraller bakımından da zengin olan bu meyve düşük kalorili olması bakımından avantajlıdır. Tadı da ekşimsi bir yiyecektir.

Kivi Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı
Kivi Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır Mı

Kivi Diyeti Nasıl Yapılır

Kivi diyeti yapmadan önce dikkat edilmesi gereken nokta,  diyetin kendi metabolizmanıza göre ayarlanması gerektiğidir. Yani piyasada tek tip görülen diyetlere başvurmamanız gerekir.  Bunun nedeni gelişigüzel internet yazılarının insanların sağlığıyla da oynayabilmesidir. Yani katı bir diyet yapmak yerine ara öğünlerde kivi tüketerek, sebze, yağsız et ve yeşillikten oluşan öğünleri tüketerek diyete devam edebilirsiniz. Ayrıca hareketi hayatınıza adapte etmeniz de önemlidir.  Yani sıkı diyet yapıp ani ve sağlıksız kilo kaybı yerine hareketi artırdığınız ve sağlıklı besinleri alışkanlık haline getirdiğiniz bir kilo verme şekli uzun vadede işinize daha fazla yarayacaktır. Kısa sürede kilo verdiren diyetler, kısa sürede verilen kiloların fazlasıyla geri alınmasına neden olur.  Yine de fikir vermesi bakımından şöyle bir uygulama olabilir:

  • Sabah, iki dilim ekmek, küçük bir parça peynir, domates, yeşillik
  • Ara öğün 1-2 adet kivi
  • Öğle yemeği, sebze yemeği, et, salata ya da yoğurt
  • Ara öğün kivi 1 adet
  • Akşam yemeği, sebze ya da çorba, salata
  • Yatmadan 3 saat önce kivi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu