Finans

Kripto İle Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Kripto İle Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir? İlk olarak, kripto borsa piyasasına yatırım yapabilir veya ticaret yapabilirsiniz. Bunu, borsada altına yatırım yapmak gibi, kendiniz herhangi bir kriptoya uzun vadeli alımlar gerçekleştirerek yapabilirsiniz.

Kripto İle Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir? İkinci olarak: sabır, satın al ve tut stratejisine dayanan mekanizmadır. Üçüncüsü , future işlemler. (Diğer adı Marjin)

Yatırım

Yatırım, kripto varlıkları satın alıp bir süre elde tutmanın uzun vadeli stratejisidir. Kripto varlıklar genellikle bir satın al ve tut stratejisine çok uygundur. Kısa vadede son derece değişkendirler, ancak uzun vadede muazzam bir büyüme potansiyeline sahiptirler.

Kripto İle Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir1
Kripto İle Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir1

Yatırım stratejisinin uzun vadeli olması önemli, eğer kısa vadeli al-sat yapılmak isteniyorsa; ciddi bir bilgi ve birikime sahip olunması gerekir. Yine Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların uzun vadeli fiyat artışı gösterdiği biliniyor ve bu konuda güvenli bir yatırım olarak değerlendirilebilir. Gerçekten de kripto para piyasasında bitcoin günümüzün altını, ethereum ise gümüş olarak nitelendirilebilir. Ancak eth hala bitcoinin güdümünde hareket ettiği de unutulmamalıdır.

Ticaret

Yatırım, satın al ve tut stratejisine dayanan uzun vadeli bir çaba olsa da, ticaret kısa vadeli fırsatlardan yararlanmak içindir.

Kripto piyasası değişkendir. Bu, varlıkların fiyatlarının kısa vadede fiyatta önemli ölçüde artabileceği ve düşebileceği anlamına gelir.

Başarılı bir tüccar olmak için uygun analitik ve teknik becerilere sahip olmanız gerekir. Fiyat artışları ve düşüşleri hakkında doğru tahminlerde bulunabilmeniz için, listelenen varlıkların performansına ilişkin piyasa grafiklerini analiz etmeniz gerekecektir.

Ticaret yaparken, bir varlığın fiyatının yükselmesini veya düşmesini beklemenize bağlı olarak, uzun veya kısa pozisyon alabilirsiniz. Bu, kripto piyasasının yükselişte veya düşüşte olmasına bakılmaksızın kar edebileceğiniz anlamına gelir.

Future/Marjin Bilinen Adıyla Kaldıraç

Çok tehlikeli bir alandır. Özellikle market makerların güçlenmesi future havuzundaki likidite olan paralardan kaynaklanmaktadır. Tam bir kurtlar sofrası olan bu yerde çok iyi yatırımcılar ancak karşı işlemler açıp kapatabilmektedir. Kumardan farkı yoktur, kısa vadeli al-satlar bile daha az risklidir. Ancak bilenler açısından kısa vadede çok iyi kazançlar elde edilebilecek bir mekanizmadır.

**yazılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi içermemektedir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu