Moda

Maskülen Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Maskülen Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir? Maskülen giyinmek son dönemler de başlı başına bir moda tarzı yaratmaktadır. Maskülen demek erkeğe benzeyen şekilde giyinmek demektir.

Maskülen Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir? Erkek giyim, son yılların en popüler giyim tarzlarından biridir ve tüm dünyada kadınlar tarafından sevilmektedir. Bu tarz erkek giyimini ifade eder ve gömlek yaka ve kollarından pantolonlara kadar birçok yönden değişiklik gösterir.

Maskülen Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir
Maskülen Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir

Maskülen Giyim Tarzı Nedir

Klasik takım elbiseler, kravatlar ve ayakkabılar, kadın oval saç kesimlerinde giderek daha kesici geçişlerle erkek stilinin ayrılmaz bir parçasıdır. Günlük yaşamda kotlar, kadınlar arasında popüler hale gelen ilk erkek parçalarından biriydi. Eskiden kotları yani şuan gençlerin dilinde ki jeanleri sadece erkekler giysin diye üretmişlerdi. Erkeklerden kadınlara geçen ilk maskülen kıyafet örnek olarak bu kotlar örnek verilebilir. Ayrıca dökümlü ceketler ve gömlekler de erkek giyim modelleri arasında yer almaktadır. Şimdi ki dönemde uzun taytlar kısa taytlar etekler ve jeanler fark etmeksizin üstüne hep takım elbise ceketi giyiliyor. İşte maskülen tarza giyinen kadınlar da günlük hayatta bile blazer adı verilen bu ceketi giyiyor. Blazer ceket kadınların erkek giyimden alıp da ismini değiştirip kullandığı bir kıyafet türüdür. Kısacası takım elbise üstüdür.

Ayrıca son zamanlarda kadınlar da işe giderken, toplantı yaparken ve diğer tüm resmi işlerinde takım elbise giymektedirler.

Daha önce erkeklere özel gibi kabul edilen giyim tarzlarının da kadınlara paralel olarak değişmesiyle erkek giyim modelleri ortaya çıkmıştır. Kravat, geniş paça kanvas pantolon, ceket ve erkek basit ayakkabı gibi kadın erkek giyim ürünleri birbirine meç edilmektedir. Erkek saç modelleri de kısa, temiz çizgilerle karakterizedir. Bu saç stilini de kopyalayan kadınlar artık yaz aylarında saçlarını erkek gibi kestirme modasına uymaktadırlar.

Maskülen Renkler ve Desenler

Maskülen renkler genelde kadınların tercih etmeyeceği renklerdir. Kırmızı, pembe, sarı, mor gibi kız renkleri kullanılmaz. Kahverengi, siyah, lacivert, gri gibi erkek renkleri kullanılır. Maskülen tarzda ki tüm kıyafetler ya düz renktedir ya da en fazla iki ila üç renktir. Fazla karmaşık olması istenilmez. Ayrıca maskülenin desenleri de oldukça sadedir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu