Moda

Moda ve Stilde Paris Tarzı Nedir, Nasıl Uygulanır?

Moda ve Stilde Paris Tarzı Nedir, Nasıl Uygulanır? Paris tarzı modada minimalizm ile ilgilidir. Paris tarzını uygulamak oldukça kolaydır, çünkü çok fazla çaba gerektirmez.

Moda ve Stilde Paris Tarzı Nedir, Nasıl Uygulanır? Paris tarzının cazibesi de tam olarak bu. Paris tarzı, sade ve kendinizi rahat hissettiğiniz her stilin adıdır. Bir tişört, bir kot, sırtınıza alacağınız bir hırka Paris tarzına bir örnektir. Moda tasarımcıları da Paris tarzını rahatlığın stili olarak tanımlıyor.

Paris Tarzında Ustalaşma Rehberi

Paris tarzını uygulamak ve bu moda stilinde ustalaşmak için aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Moda ve Stilde Paris Tarzı Nedir, Nasıl Uygulanır
Moda ve Stilde Paris Tarzı Nedir, Nasıl Uygulanır

Şıklığı Sadelikte Yaratmak

Şıklık ve moda birbirinden ayrılamaz, ancak Paris tarzında şıklık, parıltılı ve gösterişli bir tarzdan oldukça uzaktır. Bunun yerine şıklığı kumaşın kalitesi, yumuşak renklerin uyumu ile yakalamalısınız. Paris tarzı, aslında gündelik giyim için ortaya çıkmış bir stildir. Bu yüzden Paris tarzını uygulamak için şaşalı kıyafetler yerine sade ve şık kıyafetler tercih etmelisiniz.

Kaliteli Ürünler Seçmek

Paris tarzını uygulamak için onlarca ucuz ve kalitesiz kıyafet yerine, az ama kaliteli kıyafetler seçin. Minimalizmle bütünleşen bir moda stili olan Paris stilinin temeli kaliteli ürün seçmeye dayanır. Birçok ucuz ve farklı stillerde çeşitli kıyafetler almak yerine, az ama kaliteli ürünler satın alın. Satın aldığınız kıyafetlerde kumaşın ve dikişlerin kalitesi gibi özelliklere dikkat edin.

Parlak Renklerden Kaçının

Paris tarzı mat ve yumuşak tonlarda renklerin stilidir. Parlak ve gösterişli kumaşlar yerine sıcak renk tonlarını tercih edin. Cesur ve gösterişli renkler yerine, pastel tonlarını, mat renkleri seçin. Bu stilde baskılı kumaşlar yerine, düz renk kumaşlar popülerdir. Ancak desenli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Desenli bir fular, saç tokası ve eşarp kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinizde ise sade tasarımları, tek veya en çok iki renk stile sahip kumaşları tercih edebilirsiniz.

Doğallık Ön Planda Olmalı

Paris moda stili söz konusu olduğunda, her zaman doğallık ön planda olmalı. Stilinizi tamamlamak için makyajınızı klasik bir Parisli yapmaya özen gösterin. Koyu renk bir göz kalemi, yüzünüze uygulayacağınız hafif bir nemlendirici ve kirpiklerinize hafif bir maskara sürerek doğal bir görünüm yaratın. Saç tasarımınızda da yine doğal bir görüntü yakalamak için dağınık ve doğal görünen modelleri tercih edin.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu