Güzellik

Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapılabilir? 

Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapılabilir? sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bizde bu yazımızda merak edilen bu konuyu sizler için ele aldık.

Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapılabilir? Belli bir yaşa geldiğimizde saçlarımız dökülmeye başlar, taraklarımızın üstü saçımızı tarayamayacak şekilde dolar ve duştan sonra o lavabonun tıkandığını fark ederiz.

Aynada tararken hele o açılmaları gördüğümüzde yerle bir olur bizim için Dünya. Sorun sende saçlarının bir günahı yok canım artık belli ki bir şeyi değiştirmen lazım! Gidip demiyorum ki servet isteyen ürünler satın al ya da tanımadığın bilmediğin otu ilacı sür kafana. Sadece bir kaç dakikanı ayır ve şu yazıyı oku!

Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapılabilir
Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapılabilir

Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapılmalı

1- Beyne Kan Gitmesi Derler Ya Hani Saçlarınızın dökülmesinin bir sebebi de yerçekimi yüzünden üst tarafta kan dolaşımının yavaş olmasıdır. Bunu değiştireceğiz. Şimdi öncelikle bir yatağa uzanıyoruz ve başımızı sarkıtıyoruz. O kafanızdaki karıncalanmayı hissedene kadar yatın bu karıncalanmanın sebebi kan dolaşımının yukarıda hızlanmasıdır yaklaşık bir 30 saniye günde 2-3 kere yapsanız yeterli olacak. Bu kan dolaşımı için saçlarımızı taramamız da gerekiyor tabi ki alın elinize tarağı durmadan farklı şekiller verin saça. (Fırça demiyorum asla fırça kullanmayın)

2- Beslenme Ay yediğimle ne alakası var? Çok alakası var! Tutacaksın o pis boğazı bi kere. Yağlı yiyecekler yemeyeceksiniz vücudunuz fazla yağı her yerden atmaya çalışıyor şu kafa derinizin terlememesine özen gösterin. O saç kökünün tıkadığı gözenekten çıkmak için saçınızı ittiriyor o ter. Bol bol protein ve vitamin ile beslenmeye çalışın.

3- Kazıtmak Erkekler için söylüyorum bunu. Saçınızı uzatmaya kalktınız tabi daha önce hiç uzatmadığınız için kırıklara da hiçbir hamle yapmadan öyle bıraktınız. Saçınızın tepeden yada önden açıldığını fark ettiniz. Direk kazıtın sakal gibi düşünün. Kazıt kazıt çıksın.

4- Doğru Şampuan Kullanımı Piyasada birçok şampuan var hangisi faydalı hangisi zararlı. Benim size önerim ucuz ve kimsenin bilmediği saçma sapan markalardan uzak durun. Bütçeniz yetiyorsa gidin ve eczaneden saç dökülmesine karşı olan şampuanlardan birini ve bakım kremlerinden birini alın. Bu kadar, saçma sapan ilaçlara, yağlara, haplara gerek yok. Sadece bunları yaparsanız saç dökülmesinden kurtulacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu