Dekorasyon

Salon Dekorasyonunda Püf Noktalar Nelerdir?

Salon Dekorasyonunda Püf Noktalar Nelerdir? Evin ailecek en fazla zaman geçirildiği yer salondur. Keyifli ve konforlu bir salon dekorasyonu da oldukça önemlidir. Konforun ön planda tutulmadığı bir evde tahmin edersiniz ki hiç kimse mutlu olamaz. Bunun içinde dikkat edilmesi gereken bir kaç püf nokta var. Peki bunlar neler? İşte detaylar..

Salon Dekorasyonunda Püf Noktalar Nelerdir? Modern salon dekorasyonları konusunda bugün önem taşıyan nokta Amerikan mutfak ve salon birleşimi üzerinde yoğunlaşıyor. Bu açık mutfak salonlarında daha çok Avrupai tasarımlar gün yüzüne çıkıyor. Modernlik konusunda da oldukça göze hoş görünen dekorlar elde ediliyor. Açık mutfaklı salonlar çift işlevsel olarak kullanılıyor. Tv ünitesi ve oturma grubu belli bir yerde konumlanıyor. Oturma grubu arasına mobilya ile uyumlu bir halı veya kilim seriliyor. Eğer salon geniş ise dolap seçeneklerine de yer veriliyor. Ancak salonun yeterli büyüklükte olmaması halinde ise alternatif bir çözüm olarak raf düzenlerine de başvuruluyor.

Salon Dekorasyonunda Püf Noktalar Nelerdir
Salon Dekorasyonunda Püf Noktalar Nelerdir

Mobilya ve İç Mekan Tasarımı

Tercih edilen mobilyaların rengi ile duvarların renginin birbiri ile ahenk içerisinde olması gerekir. Mobilya ve iç mekan tasarımı örneklerinden yola çıkılarak eğer bütçeniz de elveriyor ise öncelikle duvar renginizi değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Eğer salonunuz geniş ise bordo ve kirli beyaz renklerinin birbiri ile uyumundan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz de istediğiniz renklerin birbiri ile uyumuna salonunuzda olanak verebilirsiniz. Odanın zemininin sade bırakılması odaya katılan atmosfer üzerinde olumlu etkiye sahip olacaktır. Çok fazla eşya sığdırmaktan ziyade odanın daha ferah ve kullanışlı olması önem taşımalıdır. Bu nedenle gereksiz eşyaların odadan uzaklaştırılması önemlidir.

Modern Ev İç Dizayn

Karmaşık yapılara gerek duyulmadan basit ve modern ev iç dizayn örnekleri ile kaliteli yaşam alanları oluşturulabilir. Zamansız bir ev tasarımı için popülerlikten yararlanılmalıdır. Zamansız ev tasarımları ise evin sade ve şık bir tasarımla döşenmesidir. Salonlarda öne çıkarılması istenilen eşyalar veya objeler spot lambaları ile vurgulanabilir. Bu  uygulama eğer oda küçük ise odanın darlığının dikkat çekmemesini sağlar. Farklı stillerde döşenen salon dekorlarında önem verilmesi gereken renklerin birbiri ile uyumu olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu