Güzellik

Sivilcelere En İyi Gelecek Besinler Nelerdir?

Sivilcelere En İyi Gelecek Besinler Nelerdir? Sivilceler birçok insanın en büyük problemlerinden birisi. Düzenli cilt bakımı yapıp birçok ürün kullanıp bir sonuç alamıyorsanız bu yazı tam size göre…

Sivilcelere En İyi Gelecek Besinler Nelerdir? Sivilceler birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak bunların en kolay tedavi edilebileni beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkan sivilcelerdir. Peki sivilcelere en iyi gelecek olan besinler nelerdir? İşte cevabı..

Peki Sivilcelerimize En İyi Gelecek Besinler Nelerdir?

Beslenme bozuklukları veya beslenme alışkanlıkları cilt yüzeyinde sivilcelenme ve yağlanmaya sebep olur. Özellikle Fast Food ağırlıklı beslenmek cildin baş düşmanıdır. Bu sebeple Fast Food tarzı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Cildimize dışardan bakmamız gerektiği gibi içeriden de beslemeliyiz. Özellikle bol su içmek sivilcelerimizi önlemek adına ilk basamağımız olacaktır. Su cildimizi nemli tutarak sivilcelenmeyi engelleyecektir. Diyelim ki su içemiyorsunuz, gün içerisinde yoğun çalışıyorsunuz ve su içmek aklınıza gelmiyor. Bu nokta da yeşil çay tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Sivilcelere En İyi Gelecek Besinler Nelerdir
Sivilcelere En İyi Gelecek Besinler Nelerdir

Antioksidan Besinler

Yeşil çay en güçlü antioksidan kaynağıdır. Sivilcelenmeyi engelleyebileceği gibi, kızarıklığını ve şişkinliğini de alır. Yine aynı şekilde antioksidan bakımından zengin olan ve A vitamini içeren havuç. Havuç güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Havucu bolca tüketmek sizi cilt kusurlarınızdan kurtaracaktır.

Antioksidanlar dedik peki başka hangi vitaminler sivilcelere iyi gelir?

C Vitamini İçeren Besinler

Portakal, Limon, mandalina gibi c vitamini içeren besinler hem doğal yolla hem de lezzetli bir şekilde vücudunuza C vitamini girişini sağlayacaktır. C vitamini yalnızca sivilcelere değil, siyah noktalara, komedonlara, beyaz noktalara da iyi gelir. Cildi aydınlatır, parlatır, ton eşitliği sağlar.

Balık ve Balık Türevi Besinler

Balık içermiş olduğu omega 3 sayesinde sivilcelere iyi gelmektedir. Omega 3 sayesinde vücudunuza işlenmiş bir yağ değil doğal bir yağ almış oluyorsunuz.

Aslında yukarıda saymış olduğumuz besinler dışında sağlıklı olan her şey cildimiz için faydalıdır. Mevsiminde tüketilen sebze ve meyveler cildiniz için oldukça faydalı olacaktır. Bunları sivilceleriniz geçsin diye değil bir yaşam biçimi haline getirirseniz rutin oluşturmanız daha kolay olacaktır. Eğer beslenmenize ve cilt bakımınıza dikkat ettiğiniz halde sivilceleriniz çıkmaya devam ediyorsa veya bir değişiklik göstermediyse uzaman hekime görünmenizde fayda vardır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu