Kadın

Topuklu Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Topuklu Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? sorusu bir çok kadın tarafından sorulan sorular arasındadır. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilenleri ele aldık.

Topuklu Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? Doğru ayakkabı seçimi yapmak ayak sağlığı açısından oldukça önemlidir. Şıklık elbette önemli ancak, sağlımızdan daha önemli değil! İşte tercih edebileceğiniz topuklu ayakkabılardan bazıları:

Dolgu Topuk

İlk defa topuklu ayakkabılarla karşılaşacak olan bayanlar için, en güzel topuklu ayakkabı elbette dolgu topuk olacaktır. Yere temas yüzeyinin geniş olması sebebiyle, düşmenizi ya da tökezlemenizi engelleyecektir. Denge problemi yaşatmayan dolgu topuklar, eğer ilk defa topuklu ayakkabı giyecekseniz tam da size göre!

Kalın Topuk

Dolgu topuk kullanmayı seven bayanların vazgeçemediği bir diğer model ise, kalın topuktur. Kalın topuklu ayakkabı aynı dolgu topuklu ayakkabılar gibi, sizlere denge problemi yaşatmazlar.

Topuklu Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir
Topuklu Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Alçak Topuk

Elbette kilolu bayanları atlamıyoruz! Sizin de topuklu ayakkabıları rahatça kullanmanız için ilk başta, alçak topuklu ayakkabıları kullanmanızı öneriyoruz. Alçak topuklu ayakkabılar, sizler için her zaman birer hayat kurtarıcıdır. Elbette kimse, çivi topuklu ayakkabı giyerek, topuklu ayakkabı giymeye başlamadı!

Platform Topuk

Platform topuklu ayakkabılar, günlük hayatı oldukça kolaylaştıran ayakkabılardan bir tanesi! Artık, abartılı topuklu ayakkabıları kullanarak gün boyu acı çekmenize gerek kalmayacak!

Bileği Kavrayan Topuklu Ayakkabılar

Yazın kafes, kışın da bağcıklı bot modelleri şeklinde olan bu ayakkabıları, rahat ayakkabılar kategorisi içerisine dâhil edebilirsiniz. Ayakkabı bileğinizi direkt olarak kavradığı için, yürürken ayağınız ayakkabının içerisinden fırlamaz. Bununla beraber ortaya çıkabilecek kazaları da önceden önleyebilirsiniz.

Stiletto

Son zamanların en çok tercih edilen ayakkabılarından biri olan Stilettolar, özel günlerin adeta vazgeçilmezleri arasında! Yüksek ve platformsuz olmaları sebebiyle, eğer alışık değilseniz, yürürken zorluk çekebilirsiniz. Topuklu ayakkabı giymek istiyorum diyorsanız, en son aşamanın stiletto ayakkabılar olduğunu söyleyebiliriz. Parmakları ön tarafa doğru sıkıştırdığı için, günlük kullanım açısından pek tercih edilmemelidir. Çünkü uzun vadede kullandığınızda, bu ayakkabılar ayaklarınıza zarar verecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu