Kadın

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm Önerileri

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm Önerileri Nelerdir? Kadınların görsellik açısından mutlu olmadıkları istenmeyen tüyler, bitkisel çözümler sayesinde kesin olarak yok oluyor. İstenmeyen tüylere karşı bitkisel çözüm önerileri, uygulanmadan önce tüyler temizlenmeli ve sonra uygulamaların yapılması gerekmektedir.

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm Önerileri Nelerdir? İstenmeyen tüyler hemen her kadının ortak sorunudur. Ancak bu tüylerden evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kürlerle kurtulmak mümkündür. İşte istenmeyen tüylere bitkisel çözüm önerileri yazımızda..

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm Önerileri
İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm Önerileri

 İstenmeyen Tüylerden Bitkisel Yollarla Kurtulmanın Yolları

İstenmeyen tüylerden kesin olarak kurtulmak için, yüksek meblağlar ödemenize gerek yoktur. Evde yapılabilecek bitkisel çözümler sayesinde tüylerden tamamıyla kurtulmak mümkündür. Bunun için kullanılabilecek hazırlanması basit, uygulaması kolay ama etkili  kür tarifleri sayesinde istenmeyen tüyler için veda edebilirsiniz.

  • Limon Kürü: 1 adet limonun suyu bir kaba sıkılarak, içerisine 2 çay kaşığı tuz ilave ediyoruz. Ağda gibi kökten tüyleri alan yöntemlerle, tüylü bölgeleri temizliyoruz. Bir pamuk yardımıyla hazırladığımız kürü, tüylerin çıktığı tüm bölgelere sürüyoruz. Limon ve tuz köklere ulaşarak, kökleri zayıflatır ve 3 uygulamadan sonra olumlu sonuçları almaya başlarsınız. Limon ve tuz sürülen bölgelerde yanma hissine neden olabilir, bu durumda yanma hissettiğiniz bölgeyi yıkamanız yeterlidir. Bacak bölgesinde etkili olabilmesi için limon kürünün 2 saat, diğer bölgelerde en az 15 dakika bekletilmelidir. Limon kürü, her tüylerin temizlenmesinden sonra düzenli uygulanmalı ve daha hızlı etki etmesi için temizlikten sonra 4 gün boyunca her gün kullanabilirsiniz.
  • Soğan ve Sarımsak Kürü: 1 adet soğan rendelendikten sonra, suyu bir kaba alınır ve içine de 1 diş sarımsak rendelenip sulandırılarak katılır ve karıştırılır. Tüy temizliği yapılan bölgeye parmaklarınızla iyice yedirilir. Soğan kıl köklerini bitirmede etkili olur. Her temizlik sonrası uygulanacak olan kür en az 1 saat bekletilmelidir.
  • Portakal Kürü: 1 adet portakal soyulduktan sonra, kabukları robottan geçirilir ve krem kıvamında olan malzemeye 1 yemek kaşığı zeytinyağı eklenerek; iyice karıştırılır. Tüylerden arındırılmış bölgeye parmaklar ya da pamuk yardımıyla sürülür ve 1 saat bekledikten sonra yıkanarak, temizlenir.

İstenmeyen tüylerden bitkisel çözüm önerileri ile kurtulmak isterken, kürlerin uygulaması sırasında bitkisel çaylar içerek de tüylerin azalmasına destek olabilirsiniz. Özellikle nane çayı, tüylerin azalmasında oldukça etkilidir. Jilet ile temizlik yapılmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu