Moda

Unutmamanız Gereken En Temel Stil Kuralları!

Unutmamanız Gereken En Temel Stil Kuralları Nelerdir? Günümüzde moda trendleri aldı başını gitti! Peki stil kurallarını unutmamanın yolları nelerdir?

Unutmamanız Gereken En Temel Stil Kuralları Nelerdir? Moda trendlerine uyum sağlamaya uğraşan pek çok kişi temel stil kurallarını göz ardı ederek, şık ve tarz sahibi bir duruşun çok gerisinde bir görünüm sergilemektedir. Bu neden ile size önereceğimiz stil kurallarına uymayı göz ardı etmeyin.

Mutlaka Uymanız Stil Kuralları

  • Canlı renkleri seviyorsanız vücudunuzun hoşlanmadığınız bölümlerinde kullanmayın. Örneğin kalçalarınızın büyüklüğünden şikayetçiyseniz; canlı renkleri kalça bölgenizde kullanıp o bölgeye dikkatleri toplamayın. Bu bölgelerde koyu renk ya da düz desen kumaş parçalarını kullanın.
  • Dekoltenizi doğru bir şekilde kullanın. Aynı anda birden fazla dekolte kullanırsanız şık görünmekten çok kafa karıştırıcı ve bayağı bir görünüme sahip olursunuz. Bu neden ile sadece tek bölgeden dekolte vererek dekoltenizi vurgulayın.
  • Temel stil kuralları arasında siyah kombinindeki temel nokta yer almaktadır. Siyah kombini yaparken siyahı canlı renkler ile kombinlemeye çalışmayın. Bunun yerine sade ve pastel tonda kıyafetler ile kombinleyerek daha şık ve asil bir görünüm elde edebilirsiniz.
Unutmamanız Gereken En Temel Stil Kuralları!1
Unutmamanız Gereken En Temel Stil Kuralları!1
  • Aksesuarlarınızı abartmayın. Aynı anda ikiden fazla aksesuar takarsanız aksesuarlarınız nedeni ile dikkatler dağılabilir. Aksesuarlarınızı minimum tutarak aksesuarlarınıza dikkatleri toplayın.
  • Tek parçayı göz alıcı seçin. Tek bir parçayı vurgularsanız hem daha şık hem de daha asil bir görünüm elde edersiniz. Böylece sadelikten şaşmadan stilinizi ortaya koyarsınız.
  • Modayı dikkate alın ancak modaya takılıp kalmayın. Kendi tarzınıza uygun yeni modellere her zaman açık olun ama sırf moda diye tarzınızın çok dışında kıyafetlere şans vermeyin.
  • Yüzünüzün tipine göre aksesuar seçimi yapmanız stil kuralları açısından akıllıca bir seçim olacaktır. Örneğin; büyük ve sallantılı küpeler yüzü yuvarlak olan kişilerin yüzünü zarif göstermeye yardımcı olacaktır. Yine ince yüz yapısına sahip kişiler yuvarlak gözlük modelleri ile yüzlerini ortaya çıkarabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu