Güzellik

Yapılmaması Gereken 10 Cilt Bakım Hatası!

Yapılmaması Gereken 10 Cilt Bakım Hatası! Gün içerisinde yapılan cilt bakım hataları nedeni ile cildinizin ışıltısını kaybetmesine ve pürüzsüzlüğünü yitirerek cilt sorunlarının meydana gelmesine neden olabilirsiniz. İşte en çok yapılan 10 cilt bakım hatasını sizler için yazımızda ele aldık.

Yapılmaması Gereken 10 Cilt Bakım Hatası! Cilt bakımında en sık yapılan hataları ve dikkat etmeniz gerekenleri sizler için ele aldık. İşte yapılmaması gereken 10 cilt bakım hatası..

1-Yeterli Su İçmeme

Cildin elastik yapısını koruması için günlük en az 2 litre su içmeniz gereklidir. Bu ölçüde suyu içmezseniz; cildiniz ışıltısını kaybedecektir. Bu neden ile günde en az 8 – 10 bardak su içmeye özen gösterin.

Yapılmaması Gereken 10 Cilt Bakım Hatası!
Yapılmaması Gereken 10 Cilt Bakım Hatası!

2-Güneş Kremi Kullanmamak

Güneşin zararlı ışınları cildinizin zarar görmesine yol açar. Bu neden ile dışarı çıkmadan önce yaz kış ayırt etmeden daima güneş kremi kullanın.

3-Yeterli Uyku Almamak/Çok Uyumak

Az uyumak ya da çok uyumak cildin yorgun ve cansız görünmesine yol açar. Bu neden ile günlük en az 6 en fazla 8 saat uyumaya özen gösterin.

4-Makyajı Temizlemeden Uyumak

Makyajı silmeden uyumak, cildin gece boyunca nefes alamamasına ve yağ dengesinin bozulmasına yol açar. Bu neden ile uyumadan önce muhakkak makyajınızı çıkarın.

5-Cilt Bakımını Yüz İle Sınırlı Tutmak

Cilt bakımı deyince herkesin aklına yüz gelse de cildinizin olduğu tüm bölgeler, eller, boyun, kollar, göğüs bölgelerinizin de bakıma ihtiyacı vardır.

6-Cildi Nemlendirmemek

Cildinizi nemlendirmemek cildinizin pul pul görünmesine yol açar. Muhakkak cilt tipine uygun nemlendirici kullanın.

7-Aşırı Sıcak Su İle Duş Alma

Aşırı sıcak su cildinizin yağ dengesini bozarak gün içerisinde normalden fazla yağ üretmesine yol açar. Bu neden ile ılık su ile duş alın.

8-Peeling İle Cildi Aşırı Soyma

Peeling yapacağınız zaman cildinize çok bastırmadan ve tahriş etmeden peeling yapmaya özen gösterin. Cep Telefonunu Temizlememek Cep telefonu gün içerisinde en sık kullandığımız cihazlardandır. Bu cihazı sterilize etmezseniz; cildinizin mikrop kapmasına yol açabilirsiniz.

10-Aşırı Makyaj Yapmak

Olabildiğince doğal makyaj yaparak, cildinizin doğal yapısını korumasını sağlayın. Aksi takdirde cildiniz zarar görecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu