Güzellik

Yeşil Gözlü Kadınlar İçin Göz Makyajı

Yeşil Gözlü Kadınlar İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Yeşil gözlü kadınların en çok merak ettiği ve en çok araştırdığı konulardan biridir. Ten rengine göre far tonları değişiklik gösterse de aşağı yukarı yeşil gözlü kadınlara aynı tonlar yakışır. Peki bu tonlar nelerdir? İşte cevabı..

Yeşil Gözlü Kadınlar İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Yeşil gözlü kadınlar için göz makyajı konusundaki tüm incelikleri onlara sunarız. Bu sayede kusursuz göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

İnsanlar tarafından en fazla beğenilen göz rengi olan yeşil göz için bu güzelliği daha da ön plana çıkaracak makyaj yapmak gereklidir. Yeşil göze sahip olan kadınlar, gözlerinin güzelliği ile ilgili olarak pek çok defa iltifat almıştır. Bu güzelliği daha da arttırmanın en iyi yolu ise doğru göz makyajı tercih etmektir. Böylece gözlerin kusursuz güzelliği bir kere daha ortaya çıkar.

Yeşil Gözlü Kadınlar İçin Göz Makyajı
Yeşil Gözlü Kadınlar İçin Göz Makyajı

Yeşil Göz ve Açık Ten Göz Makyajı

Yeşil göz makyajında önemli bir diğer ayrıntı da cilt renginizdir. Eğer gözleriniz yeşil ve teniniz de açık ise göz makyajında doğal tonlar kullanabilirsiniz. Koyu tonları tercih etmek gözlerinizin güzelliğini gizlemenize neden olur. Bu şekilde bir durum ile karşı karşıya kalmamanız için açık pembe tonlar ve açık şeftali tonlar tercih etmeniz sizin için daha doğru olacaktır. Açık ten ve yeşil göze sahip kadınlar gündelik hayatta kullandıkları göz kaleminin rengine de dikkat etmelidir. Genellikle tercih edilen siyah göz kalemi bu kadınlar için önerilmez. Bunun yerine gözlerinizin iç kısmına beyaz, dış kısmına da kahverengi bir göz kalemi uygulaması daha iyi sonuçlar elde etmenize yardım eder.

Yeşil Göz ve Buğday Ten Göz Makyajı

Buğday bir tene sahip ve gözleriniz de yeşil ise renkli farlar kullanmanız daha etkili bakan gözlere sahip olmanıza yardımcı olur. Burada size en yakışacak renk ise mor tonlarıdır. Mor tonları bir far ile gözlerinizin kusursuzluğunu tekrar ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca yeşil göz makyajı için göze biraz pırıltı kazandırmak da bakışlarınızdaki derinliği arttırmanızı sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu